Žilinka vyčistil žalúdok Denníku N. Stretol sa v Rusku s poradcom Putina?!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uverejnil na sociálnej sieti vyjadrenie o tom, že v Moskve sa nestretol so „šedou eminenciou Kremľa“.

Odpovedá tak na správu v Denník N, kde sa písalo, že Žilinka sa mohol v Rusku stretnúť s človekom, ktorý radí Vladimírovi Putinovi.

Celé vyjadrenie Žilinku:

NENÁVISŤ, STRACH, ČI ABSOLÚTNA STRATA SÚDNOSTI?

To, že som prakticky od nástupu do funkcie generálneho prokurátora SR predmetom trvalých útokov a snáh o diskreditáciu či poškodenie reputácie s cieľom dosiahnuť moje odstúpenie alebo odvolanie z funkcie, je nesporný fakt. Faktom je aj to, že tieto útoky nemajú na striktné uplatňovanie kompetencií generálneho prokurátora SR v záujme ochrany zákonnosti z mojej strany absolútne žiaden vplyv a teda neplnia svoj účel. V tejto súvislosti som sa tento týždeň na rokovaní ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR vyjadril, že túto snahu považujem miestami až za chorobnú a že niektoré médiá a politici sú mnou doslova posadnutí.

Dôvod, ktorý si však tentokrát vymysleli niektorí ľudia na útok proti mojej osobe, už svedčí o absolútnej strate súdnosti, je prejavom nenávisti voči mojej osobe a obavy z nekompromisnej ochrany zákonnosti. Ba čo viac, je potvrdením toho, že niektoré osoby sa v zákerných útokoch motivovaných snahou dosiahnuť svoj cieľ nezastavia absolútne pred ničím. Žiaľ, stalo sa tak opäť za asistencie niektorých médií.

Denník N v sekcii minúty dňa 2. júla 2022 uverejnil po predchádzajúcom rozhovore s politickým komentátorom Mariánom Leškom túto správu:

Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal podľa Mariána Leška odpovedať na otázku, či sa v Moskve stretol s Nikolajom Patruševom, ktorý radí Vladimírovi Putinovi. „Pán Patrušev nemá čas na zdvorilostné stretnutia s bezvýznamným generálnym prokurátorom nejakej malej krajiny v strednej Európe. Ak si našiel čas na pána Žilinku, tak za tým muselo byť niečo iné.“

Moderátor diskusnej relácie V politike, vysielanej na TA3 dňa 3. júla 2022, citujúc časti rozhovoru Mariána Leška pre Denník N, ktorý sa mal odvolávať na vyjadrenia gen. Pavla Macka, účastníkom diskusie položil otázku: „Budete sa pýtať generálneho prokurátora prečo sa stretával so šedou eminenciou Kremľa mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine?“.

Položené otázky, v prípade moderátora TA3 v rozpore s elementárnou etikou a profesionalitou dokonca vyslovené ako fakt, považujem za zlomyseľnosť, hraničiacu s bezočivosťou a prekročenie všetkých akceptovateľných hraníc, motivované snahou vymysleným údajným stretnutím so „šedou eminenciou Kremľa“, „mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine“, očierniť moju osobu ako generálneho prokurátora SR v očiach verejnosti.

To, že k takému stretnutiu nikdy neprišlo, je fakt a faktom zostáva aj to, že niektorí ľudia, či skupiny ľudí, sa žiaľ nezastavia pred ničím. A práve pre tých platí výrok jedného z najväčších rímskych štátnikov, rečníkov a filozofov Marcusa Tulliusa Cicera: „PREČO BY SOM SA MAL DIVIŤ TOMU, ŽE O MNE ZLE HOVORIA ZLÍ ĽUDIA.“

3 Replies to “Žilinka vyčistil žalúdok Denníku N. Stretol sa v Rusku s poradcom Putina?!

  1. Vážený pán Žilinka,
    odpovedali ste svojím neprajníkom, veľmi triefným citátom!
    Prajem Vám veľa síl do ďalších rokov.
    S úctou a prianím pekného dňa
    Cintulová Anna 🍀

  2. Komančovi Leškovi už mäkkne mozog! mestská🌞putika progresívnych jednobunkovcov sa raduje, lebo opäť pohon na Žilinsku🤑

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *