Slováci dostanú pekné peniaze od štátu ak chcú ísť na dovolenku oddýchnuť si

Zvýšenie príspevku na rekondičné pobyty na dvojnásobok pôvodnej sumy bolo schválené slovenskou vládou. Nová úprava zákona, ktorá nadobudne platnosť od 1. júla, umožní obyvateľom Slovenska uplatniť si dotáciu na rekondičné pobyty už pri tohtoročnej dovolenke. Informovali o tom zdroje portálu topky.sk

Podľa novelizácie zákona, suma príspevku na rekondičné pobyty sa zvýši z pôvodných 50 eur na 100 eur.

Táto zmena bola navrhnutá s cieľom umožniť širšej verejnosti prístup k rekondičným pobytom a podporiť zdravie a regeneráciu obyvateľov.

Poslanci zdôrazňujú, že maximálna suma, ktorou štát dotuje rekondičné pobyty, sa od roku 2011 pohybovala na úrovni 50 eur.

Vzhľadom na aktuálne ceny rekondičných pobytov si mnohí slovenskí penzisti nemohli dovoliť platiť zostatkovú časť nákladov. Preto sa považovala dotácia vo výške 50 eur za neadekvátnu.

Nové znenie zákona vstúpi do platnosti od 1. júla tohto roku, čo znamená, že občania si budú môcť uplatniť zvýšenú dotáciu už pri letnej dovolenke.

Táto zmena prispeje k zvýšeniu dostupnosti rekondičných pobytov pre všetkých, najmä pre tých, ktorí by si inak nemohli dovoliť využiť tieto zdravotné benefity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *