Slováci tu radi dovolenkujú, no teraz môžu dostať 3000€ pokutu za ich obľúbenú činnosť

Dovolenkári, ktorí sa chystajú stráviť leto na Malorke, budú musieť čeliť významným zmenám a obmedzeniam, keďže ostrov zavádza prísne pravidlá. Malorka sa rozhodla reagovať na narastajúcu alkoholovú turistiku, ktorá často sprevádza výtržníctvo. Porušovanie nových pravidiel bude mať za následok uloženie pokút až do výšky 3000 eur, informuje portál novinky.cz

Na ostrove boli vytvorené zóny, v ktorých je prísne zakázané konzumovať alkohol na verejných miestach. Pitie alkoholu je povolené iba v prípade, že sa nejedná o hromadnú akciu a maximálny počet ľudí konzumujúcich alkohol na verejnosti je obmedzený na desať.

Okrem alkoholu sa krajina rozhodla výrazne obmedziť aj fajčenie. Fajčiari nebudú môcť fajčiť v reštauráciách, baroch, kaviarňach a na niektorých plážach. Fajčenie na ulici je povolené iba vtedy, ak fajčiar stojí vo vzdialenosti 1,5 metra od inej osoby.

Nové pravidlá sa dotknú aj oblečenia dovolenkárov. Bez ohľadu na pohlavie nebudú môcť ženy ani muži chodiť s odhalenou hornou polovicou tela na verejných miestach, s výnimkou pláže.

Na niektorých častiach ostrova nebude dovolené nosiť oblečenie, ktoré zobrazuje nahé telo. Turisti budú môcť chodiť naboso iba na pláži.

Malorka sa snaží týmito opatreniami zmierniť negatívne dôsledky narastajúcej turistiky, ktorá často sprevádza nadmernú konzumáciu alkoholu a nevhodné správanie sa.

Cieľom ostrova je posilniť bezpečnosť a pohodlie návštevníkov, ako aj udržateľný rozvoj turizmu v dlhodobom horizonte. Dovolenkári by mali byť oboznámení s novými pravidlami a dodržiavať ich, aby si mohli užiť príjemnú dovolenku na tomto krásnom ostrove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *