Cestovné kancelárie mlčia. Na najlepšie miesto v lietadle ma potichu upozornila bývalá letuška

Či už letíte na služobnú cestu alebo na dovolenku, je dôležité vybrať si dobré sedadlo. To výrazne ovplyvní pohodlie vašej cesty. Ak letíte prvýkrát, poradíme vám, kde je najlepšie vybrať si miesto v lietadle.

Výber sedadla v lietadle nie je zanedbateľný. Mali by ste to vziať do úvahy pri kúpe leteniek, aby ste neskôr neboli prekvapení. Zistite si, kde sa vám bude počas letu sedieť najpohodlnejšie.

Kde je najlepšie vybrať si miesto v lietadle?

Často lietajúci cestujúci dobre vedia, že výber správneho sedadla ovplyvňuje pohodlie celého letu. Tí menej skúsení to nemusia brať do úvahy. Keď nájdeme výhodné lacné letenky, zvyčajne ich berieme narýchlo, aby nám ich nikto nevypratal spod nosa. Vtedy na sedadlá nemyslíme. Oplatí sa však na to myslieť – bez ohľadu na to, či ide o krátky alebo dlhý let. Je to dôležité najmä vtedy, ak sa počas cesty plánujete vyspať. Ak ide o krátky let, vyberte si miesta pri okne. V prvom rade si nebudete môcť dať batožinu pred seba a posledné sedadlá – ktoré sú vedľa toalety – sa nedajú sklopiť.

Kde je najlepšie sedieť v lietadle?

Spoločnosť tanie-loty.com.pl analyzovala výber miest v lietadle cestujúcimi. Ukázalo sa, že najradšej a najčastejšie si vyberajú sedadlá vpredu vľavo a tie pod oknom v radoch 6 a 7. Za najpohodlnejšie sa považujú krajné sedadlá a tie s výhľadom. Zisťovalo sa tiež, ktoré sedadlá sa považujú za najbezpečnejšie. Štúdiu vykonal americký Národný výbor pre bezpečnosť dopravy, ktorý si za cieľ zobral analýzu všetkých nehôd osobných lietadiel od roku 1971. Štúdia zistila, že najviac ľudí – 69 percent – prežilo. – sedelo v zadných radoch lietadla. Zistilo sa tiež, že najbezpečnejšie sú sedadlá hneď vedľa núdzových východov.

Neodporúčané miesta v lietadle

Je tiež známe, ktoré sedadlá sa vôbec neodporúčajú. Zistilo sa, že sedadlá v blízkosti motorov, t. j. vo výške krídla, sú najhlučnejšie. Hluk pociťovali aj cestujúci sediaci v blízkosti toalety a kuchyne. Stredné sedadlá v každom rade boli považované za najmenej pohodlné, pretože majú málo miesta na lakte a nie je možné si na nich pohodlne oprieť hlavu. Teraz už viete, ktoré sedadlá si vybrať a ktorým sa vyhnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *