Putin má problém! Zelenský vyhlásil, že dobyje späť stratené územia s pomocou zbraní zo Západu

Zelenskyj sa zaviazal znovu dobyť Lysyčansk

Ukrajinský prezident priznal, že sa jeho sily stiahli z rozbombardovaného mesta Lysyčansk, ale sľúbil, že s oneskorením získa kontrolu nad strateným územím s pomocou západných zbraní dlhého doletu.

„Ak velitelia našej armády sťahujú ľudí z určitých bodov na fronte, kde má nepriateľ najväčšiu prevahu v palebnej sile, a to sa týka aj Lysyčanska, znamená to jediné,“ povedal Zelenskyj vo svojom nočnom videoprenose.

„Že sa vrátime vďaka našej taktike, vďaka zvýšeniu dodávok moderných zbraní.“

Západ blokuje mier s Ukrajinou, tvrdí Peskov

Moskva obvinila západné krajiny, že bránia mierovým rokovaniam s Ukrajinou a preťahujú tak vojnu.

„Teraz nastal okamih, keď západné krajiny stavili všetko na pokračovanie vojny,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v štátnej televízii.

Západ pod vedením Spojených štátov nedovoľuje Ukrajincom „premýšľať o mieri, ani o ňom hovoriť, ani o ňom diskutovať“, povedal Peskov.

Ruský minister obrany informoval o dobytí Lysyčanska

Ruský minister obrany uviedol, že moskovské sily ovládli posledné veľké mesto v ukrajinskej Luhanskej provincii, ktoré je pod kontrolou Ukrajiny.

Minister obrany Sergej Šojgu oznámil prezidentovi Vladimírovi Putinovi, že „v dôsledku úspešných vojenských operácií ozbrojenej sily Ruskej federácie spoločne s jednotkami Ľudovej milície Luhanskej ľudovej republiky plne ovládli mesto Lysyčansk“, informujú ruské tlačové agentúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *