Fico sa v zahraničí dostal na zoznam Putinových užitočných idiotov. Toto si o ňom myslia

The Economist, renomovaný britský týždenník, zaradil bývalého slovenského premiéra Roberta Fica medzi užitočných idiotov Vladimira Putina. V zozname sa nachádzajú aj iné osobnosti, vrátane maďarského premiéra Viktora Orbána a francúzskej političky Marine Le Penovej.

Väčšina európskych krajín súhlasí s tým, že Rusko je agresorom vo vojne na Ukrajine a Ukrajina je obeťou. The Economist sa však zamýšľa nad tými, ktorí sympatizujú s politikou Vladimira Putina.

Podľa publikácie je najjasnejším spojencom Kremľa v Európe maďarská vláda pod vedením Viktora Orbána. Táto vláda kritizuje pomoc Ukrajine, dováža ruský plyn a nesúhlasí s prepravou zbraní pre Ukrajinu cez jej územie.

The Economist uvádza: „V politike sa strany na krajnej pravici aj krajnej ľavici často nezhodujú. Avšak v súvislosti s Ukrajinou sa tieto extrémy často zbližujú v požiadavkách na okamžitý ‚mier‘, ktorý by v skutočnosti odmenil ruskú agresiu.“

Slovensko si za mesiace trvania vojny získalo na Západe povesť dôležitého sprostredkovateľa v pomoci pre Ukrajinu. V týchto súvislostiach sa spomínajú aj darovanie stíhačiek. Avšak prieskumy naznačujú, že stranu „rusofilného ľavičiara“ Roberta Fica, ktorý obvinil „ukrajinských fašistov“ z provokácie Putina, by mohla v septembrových voľbách vyhrať.

The Economist týmto spôsobom poukazuje na politickú situáciu v Európe a jej rozdielne prístupy k ruskej agresii na Ukrajine.

zdroj: plenum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *