Rusko obvinilo Západ a USA, že to oni blokujú mierové rokovania a predlžujú vojnu

Rusko obvinilo v nedeľu západné krajiny, že bránia mierové rokovania s Ukrajinu a predlžujú tak podľa nich vojnu.

„Teraz je ten čas, keď západné krajiny vsádzajú všetko na pokračovanie vojny“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v ruskej štátnej TV.

Podľa hovorcu Putina západné krajiny pod vedením Spojených štátov nedovolia Ukrajine „ani myslieť, ani hovoriť, ani diskutovať o mieri“.

Peskov je však presvedčený, že k rokovaniam nakoniec aj tak dôjde. Na to, aby bol dosiahnutý mier však musí Ukrajina akceptovať ruské požiadavky, ktoré zahŕňajú uznanie polostrova Krym za ruské územie a odtrhnutie Doneckej a Luhanskej oblasti, cituje Peskova DPA.

Politici vo Švajčiarsku vypracujú „Marshallov plán“ pre Ukrajinu

Predstavitelia desiatok krajín a medzinárodných organizácií sa v pondelok a utorok stretnú vo švajčiarskom Lugane, aby diskutovali o obnove Ukrajiny a dúfajú, že sa im podarí vypracovať „Marshallov plán“ pre obnovu krajiny napriek pokračujúcej ruskej invázii na Ukrajinu.

Tento plán by mal „bezpodmienečne“ obsahovať environmentálnu zložku, uviedol komisár Európskej únie pre životné prostredie Virginijus Sinkevičius.

Hovoril o masovom ničení lesov, pôde pokrytej mínami a zákopmi, chemickom znečistení šírenom muníciou a kontaminovaných vodných tokoch a pôde.

„Cena [za životné prostredie] sa každým dňom zvyšuje, pretože vidíme, že barbarské akcie ruskej strany [neprestávajú],“ povedal v rozhovore pre tlačovú agentúru AFP.

Dodal, že teraz existuje „jedinečná príležitosť“ vytvoriť „čistejšiu“ Ukrajinu, ale varoval: „Môžeme obnoviť cesty, môžeme obnoviť infraštruktúru, ale na to, aby rástli lesy, potrebujete stovky rokov. Takže to bude trvať dlho.“

One Reply to “Rusko obvinilo Západ a USA, že to oni blokujú mierové rokovania a predlžujú vojnu”

  1. Banda západných debilov sa nezaprie. A keď USA a ich zločinecká teroristická organizácia NATO ničili jednu krajinu za druhou ich to netrápilo? Je to banda idiotov!!! Človeku je z takýchto debilov na zvracanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *