Takto nabijete telefón 10-krát rýchlejšie! Pred pripojením nabíjačky ho vypnite

Potrebujete sa rýchlo dostať z domu a batéria vášho smartfónu sa „vybíja“? Navrhujeme, ako rýchlo nabiť telefón. Pomocou jednoduchého triku to zvládnete až 10-krát rýchlejšie ako zvyčajne.

Časy, keď batéria telefónu vydržala bez nabíjania niekoľko dní až týždeň, sú dávno preč. Dnes, keď sme neustále pripojení na internet a používame nespočetné množstvo aplikácií a funkcií, väčšina z nás nabíja telefón každý deň a niekedy dokonca potrebuje dobiť batériu aj počas dňa. V týchto situáciách nás zvyčajne tlačí čas. Navrhujeme, čo robiť, keď chcete rýchlo „dobiť“ telefón, napríklad pred odchodom z domu.

Ako dlho trvá nabíjanie telefónu?

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú, ako dlho trvá nabíjanie telefónu. Kľúčovými faktormi sú, samozrejme, model telefónu a nabíjačka. V súčasnosti sú na trhu čoraz častejšie dostupné takzvané rýchle nabíjačky. Niektorí výrobcovia tiež tvrdia, že ich telefóny možno nabiť za menej ako 30 minút. Výrazne dlhší čas nabíjania je však stále normou. V závislosti od telefónu a nabíjačky môže trvať dve až štyri hodiny, kým sa batéria naplní na 100 %. Ak však viete, ako telefón rýchlo nabiť, môžete tento čas výrazne skrátiť. Stačí použiť jednoduchý trik, ktorý si nevyžaduje použitie žiadnych ďalších zariadení.

Ako rýchlo nabijete telefón?

Najrýchlejší spôsob, ako nabiť telefón, je… odpojiť ho od siete. To sa týka siete Wi-Fi aj siete GSM. Ak chcete rýchlo nabiť batériu, zapnite režim Lietadlo. Nájdete ho v každom zariadení so systémom Android, Windows a iOS. Vďaka tejto funkcii nebudú prichádzať žiadne hovory ani oznámenia z aplikácií. Vaše zariadenie sa teda nebude nijako nabíjať. Výsledkom bude, že nabíjanie bude jediný proces, o ktorý sa bude starať. Tým sa výrazne zlepší výkon a rýchlosť dopĺňania batérie. Budete prekvapení, ako rýchlo bude váš telefón nabitý na 100 %!

Aké funkcie vypnúť, aby sa telefón rýchlo nabíjal?

Ak nechcete počas nabíjania telefónu stratiť kontakt so svetom, môžete použiť iný patent. Znížte zaťaženie telefónu podľa niekoľkých jednoduchých krokov:

  • Vypnite vibrácie,
  • znížte jas obrazovky (čím nižší, tým lepší) a nastavte minimálny čas zobrazenia,
  • vypnite oznámenia z aplikácií,
  • vypnite lokalizáciu GPS a Bluetooth.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *