Zelenský: Už aj Rusi hovoria, že zvíťazíme!

Ukrajina bude aj naďalej robiť všetko pre to, aby svojmu nepriateľovi spôsobila čo najväčšie škody, vyhlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom videoposolstve.

„Dokonca aj okupanti pripúšťajú, že zvíťazíme,“ povedal, keď vítal nadchádzajúci deň ukrajinskej štátnosti, 28. júl, nový každoročný sviatok, ktorý Zelenskyj vyhlásil vlani v auguste.

„Počujeme to v ich rozhovoroch neustále – v tom, čo hovoria svojim príbuzným, keď im volajú.“

Zelenskyj uviedol, že Ukrajina nepoľavuje: „Robíme všetko pre to, aby sme nepriateľovi spôsobili čo najväčšie škody a získali pre Ukrajinu čo najväčšiu podporu.“

Povedal, že Ukrajina má pred sebou dôležitý týždeň, pretože sa blížia sviatky uprostred toho, čo nazval „krutou vojnou“.

„Ale my budeme oslavovať napriek všetkému. Pretože Ukrajinci sa nenechajú zastrašiť.“

Nemeckí ministri navštívili Ukrajinu, kde rokovali o obnove a vojnových zločinoch

Ministri vnútra a sociálnych vecí Nemecka idú na Ukrajinu, kde budú rokovať o povojnovej obnove a vyšetrovaní vojnových zločinov.

Nancy Faeserová a Hubertus Heil by mali navštíviť kyjevské predmestie Irpin, ktoré bolo pred vojnou domovom 50 000 ľudí, ale teraz je takmer úplne zničené.

Ide o prvú návštevu ministrov na Ukrajine od začiatku vojny 24. februára. Naplánované sú stretnutia s ukrajinskými predstaviteľmi, vrátane Faeserovho náprotivku Denisa Monastyrského, šéfa civilnej obrany Serhija Kruka, vicepremiérky Julie Svyrydenko, ministerky sociálnych vecí Oxany Šolnovyč a kyjevského starostu Vitalija Klička.

2 Replies to “Zelenský: Už aj Rusi hovoria, že zvíťazíme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *