Zelenský pripravuje miliónov vojakov na útok proti Rusom. Toto bude masaker!

Náš východný sused pripravuje miliónové bojové sily vyzbrojené zbraňami zo Západu na opätovné dobytie juhu krajiny, ktorý teraz ovládajú Rusi. Uviedol to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov pre britský denník The Times.

Ukrajinský prezident Zelenský nariadil, aby armáda opätovne dobyli pobrežné oblasti.

„Chápeme, že z politického hľadiska je to pre našu krajinu veľmi potrebné. Prezident dal najvyššiemu armádnemu veliteľovi príkaz vypracovať plány. Následne si svoju úlohu robí generálny štáb, ktorý hovorí, že na dosiahnutie tohto cieľa potrebujeme XYZ (to a ono),“ povedal Reznikov.

„Toto je moja úloha. Píšem listy partnerom v partnerských krajinách, generáli hovoria o tom, prečo potrebujeme tieto druhy zbraní, a potom budú urobené politické rozhodnutia,“ priblížil minister.

O útoku hovorila aj ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková, nepovedala však, kedy v protiofenzíve dôjde.

Bolsonaro je blízko k dohode o nákupe lacnejšej nafty z Ruska

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro vyhlásil, že jeho vláda je blízko k dohode s Moskvou o nákupe oveľa lacnejšej nafty z Ruska.

Bolsonaro, ktorý má priateľské vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, neuviedol žiadne ďalšie podrobnosti o možnej dohode.

Vysoké ceny pohonných hmôt poškodili jeho nádeje na znovuzvolenie pred októbrovým prezidentským hlasovaním av prieskumoch verejnej mienky zaostáva za bývalým brazílskym vodcom Luizom Inaciom Lulou da Silvou.

Putin a Lukašenko rokujú o spoločných krokoch proti Litve kvôli Kaliningradu

Putin a jeho bieloruský náprotivok Alexander Lukašenko rokujú o možných spoločných opatreniach proti Litve kvôli podľa nich „nezákonným“ tranzitným obmedzeniam, ktoré sa týkajú Kaliningradu.

„Dôraz bol kladený na situáciu v súvislosti s nezákonnými obmedzeniami, ktoré Litva uvalila na tranzit tovaru do Kaliningradskej oblasti,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení po pondelkovom telefonickom rokovaní dvojice. „V tejto súvislosti boli prerokované niektoré možné spoločné kroky.“

Vilnius od polovice júna obmedzil tranzit tovaru, na ktorý Európska únia uvalila sankcie, do Kaliningradu, ruskej oblasti zovretej medzi členskými štátmi NATO Litvou a Poľskom.

One Reply to “Zelenský pripravuje miliónov vojakov na útok proti Rusom. Toto bude masaker!”

  1. Zrejme má Zelený mužík absťák, keď trepe nezmysly…Z koho chce tú admin vytvoriť? Z hlodavcov??🤯🤑😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *