Zelenský odkazuje NATO, že Rusko chce diktovať budúci svetový poriadok

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal vedúcim predstaviteľom NATO, že prebiehajúci konflikt je „vojnou o právo diktovať podmienky v Európe – o to, aký bude budúci svetový poriadok“.

Vo virtuálnom prejave na summite západnej obrannej aliancie v Madride Zelenskyj uviedol, že „preto je absolútne nevyhnutné podporiť Ukrajinu, a to aj teraz, zbraňami, financiami a politickými sankciami proti Rusku, ktoré zastavia jeho schopnosť platiť za vojnu“.

Moskva vníma vstup Švédska a Fínska do NATO negatívne

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov uviedol, že Rusko vníma plány Švédska a Fínska na vstup do NATO „negatívne“, informovala agentúra Interfax.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA tiež citovala Rjabkova, podľa ktorého je rozširovanie NATO „destabilizujúce“ a neprispieva k bezpečnosti členov aliancie.

Podľa šéfa NATO čelí aliancia najväčšej výzve od druhej svetovej vojny

Generálny tajomník Jens Stoltenberg vyhlásil, že NATO sa v Madride zišlo „uprostred najvážnejšej bezpečnostnej krízy od druhej svetovej vojny“.

Vojna na Ukrajine už vyvolala eskaláciu síl NATO vo východnej Európe a očakáva sa, že sa spojenci dohodnú na takmer osemnásobnom navýšení síl rýchlej reakcie, a to zo 40 000 na 300 000 vojakov do budúceho roka.

5 Replies to “Zelenský odkazuje NATO, že Rusko chce diktovať budúci svetový poriadok

  1. Tento podvodník bude svet ťahať do vojny len aby ho uznávali hlupáci ako hrdinu. Je to obyčajný šašo čo Putinovi nesiaha ani po malíček na nohe. Ukrajina provokovala Rusov veľmi dávno, toto je odozva, nepamätáte ako kradli plyn a ropu, sovietov im vybudovali krajinu a teraz sa obracajú na USA. Nech ide na javisko a nie do riadenia štátu a provokovať vojnu. A Rusko je pre západ zaujímavé, kde je viac energetických zdrojov, zamneho plynu, ropy, ani jadrové elektrárne bez ich komponentov nebudú fungovať a to nehovorím o ostatných komoditach. Američania vycúvali ostatny svet, ešte im chýba Rusko. A ten zelený im v Tom napomáha bez zábran. Chrapun.

  2. Všetci budù ùbohý Zelený mužík tancovať ako bude pán prezident Putin pískať! Lebo RF má nesmierne nerastné bohatstvo, vo svete hlavne v EÙ budú chýbať dôležité komodity.

  3. Ten Zelenskýj je nejaký spomalený. To má asi s toho, že je stále v rauši. Putin to povedal otvorene už dávno!!! A má podporu svetového spoločenstva ktoré je združené v BRICS!!! Inak aby som nezabudol o vstup do tohto spoločenstva požiadal Irán. Myslím si, že sa BRICS bude pomaly rozširovať. Náznaky sú. Rusko vytvorilo obdobu SWIFT. Citujem: „Šéfka centrálnej banky Elvira Nabiullina oznámila, že k ruskému systému finančných správ (SPFS) sa už pripojilo 70 zahraničných organizácií z 12 krajín.“ Koniec citátu. Takže nový svetový poriadok už funguje a funguje v plnom prúde!!! Ak by sa Rusko cítilo moc ohrozené istotne by sa pokúsilo vytvoriť protipól NATO!!! Zatiaľ sme ale o takýchto aktivitách Ruska nepočuli. Rusko ako jadrová superveľmoc sa dokáže ubrániť aj samo!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *