Remišová omylom ukázala heslo na PC: To fakt musí mať také ľahké na papieriku? Toto je ministerka IT?

Vicepremiérka a ministerka pre IT a investície Veronika Remišová sa stala ďalším terčom posmechu od ľudí na sociálnych sieťach.

Po tom, čo nevedela, akú máme výšku DPH, tentokrát ukázala svoj notebook, na ktorom mala priamo na monitore napísané heslo.

Heslo sa ukázalo na sociálnej sieti instagram, kde Remišová zdieľala video, ako pracuje za notebookom.

Pod monitorom mala napísané na papieriku aj heslo.

„Nateraz nie je jasné, či ide špecificky o pracovné zariadenie Veroniky Remišovej, ktoré používa pravidelne. Rovnako ani to, či je heslo určené pre prístup do zariadenia alebo do niektorej z používaných služieb alebo systémov, ani či sa používa na prístup do iných, kritických systémov.“ píše zive.sk

„Je to zbytočná hystéria, keďže heslo by nikomu na nič nebolo, a to z dôvodu, že už je neaktuálne a využívalo sa na prístup na videokonferenčné zariadenie. Podobne ako v mnohých firmách, na konferenčné hovory je vyhradené zariadenie, ktoré je zdieľané pre všetkých zamestnancov ministerstva, a z ktorého nie je prístup k systémom ministerstva, ani k žiadnym iným systémom. Má ho v správe IT odbor, po videohovore je vygenerované nové heslo. Celé je to o tom, že sa neodlepili dva roky staré nálepky,“ uviedlo pre TVNOVINY.sk komunikačné oddelenie rezortu.

„Má toho veľa dievčina, dá to zabrať naučiť sa aká je základná sadzba DPH na Slovensku, nie to ešte také sofistikované heslá držať v hlave…“ píše Vlado.

„pane boze moj.. oni sa pretekaju s igorom.. minister financi nepouziva platobnu kartu a ani ucet.. a ona toto.. mna slahne, toto nie je normalne“ píše Patrik.

„IT bezpecnost je v tych najlepsich rukach!“ píše ďalší.

One Reply to “Remišová omylom ukázala heslo na PC: To fakt musí mať také ľahké na papieriku? Toto je ministerka IT?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *