Zelenský: Krajiny NATO by mali preventívne zaútočiť na Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že krajiny NATO by mali vykonať preventívne údery proti Rusku, aby zabránili Moskve v použití jadrových zbraní.

„Čo by malo NATO urobiť? Eliminovať možnosť, že by Rusko použilo jadrové zbrane… Preventívne údery, aby vedeli, čo sa im stane, ak ich použijú. A nie naopak – čakať na ruské jadrové údery,“ povedal, keď hovoril prostredníctvom videospojenia v Lowyho inštitúte (Austrália).

Zelenského slova o preventívnom údere podľa Lavrova ospravedlňujú ruskú inváziu

„Zelenskyj vo štvrtok vyzval svojich západných pánov k preventívnemu jadrovému úderu na Rusko. Tým v podstate predložil svetu ďalšie dôkazy o hrozbách, ktoré kyjevský režim predstavuje a kvôli neutralizácii ktorých sa začala zvláštna vojenská operácia,“ povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas štvrtkovej videokonferencie v nezávislom austrálskom expertnom stredisku Lowy Institute povedal, že sú nevyhnutné preventívne údery, aby sa vylúčilo, že Rusko použije jadrové zbrane.

Zelenskyj vyzval americké štáty na podporu Ukrajiny, dve tretiny to urobili

Dve tretiny krajín združených v Organizácii amerických štátov (OAS) vo štvrtok opäť vyjadrili podporu Ukrajine a znovu vyzvali Moskvu, aby z Ukrajiny stiahla svoje jednotky.

Deklaráciu vyjadrujúcu podporu Ukrajine, ktorá podľa agentúry AFP nie je oficiálnym rozhodnutím OAS, prečítali na valnom zhromaždení tejto organizácie. Dokument podpísalo 24 krajín, ktoré opäť odsúdili ruskú inváziu na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *