Za výbuchom na Kryme sú Ukrajinci: Čáka vás za to súdny deň, odkazujú z Ruska! 

Ruskú leteckú základňu na Kryme mali napadnúť ukrajinské špeciálne jednotky. Výbuchy bolo vidieť aj z neďalekej pláže.

Ak sa preukáže, že výbuchy boli ukrajinským útokom, Kremeľ to bude považovať za útok na samotné Rusko, uvádza portál The Telegraph.

Len pred niekoľkými týždňami zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev sľúbil, že ak Ukrajina niekedy zaútočí na Krym, rozpúta „súdny deň“, pripomína The Telegraph.

Boli sme to my. Ukrajinské špeciálne zložky sa priznali k sabotáži na okupovanom Kryme

Utorkový výbuch na krymskom letisku, zhruba 200 kilometrov od frontovej línie, prekvapil nielen Rusov, ale aj zvyšok sveta. V stredu sa potvrdili predchádzajúce špekulácie, že za sabotážou, pri ktorej jeden človek zomrel a ďalších deväť sa zranilo, stáli ukrajinské ozbrojené zložky. Pre denník The New York Times o tom dokonca informovalo ukrajinské ministerstvo obrany.

Ukrajinská armáda informuje o deviatich zničených ruských lietadlách za deň

Ukrajinský generálny štáb v stredu ráno vo svojom pravidelnom zvodcovi informoval o deviatich zničených ruských lietadlách za posledných 24 hodín. Kde a ako boli lietadlá zlikvidované nespresnilo, poznamenala stanica BBC na svojom ruskojazyčnom webe.

Ukrajinské vzdušné sily ale na svojom facebookovom účte napísali, že sa tak stalo na ruskom vojenskom letisku Saky pri Novofedorivke na Moskve anektovanom polostrove Krym, ktorým predošlý deň otriasli explózie. Príčiny výbuchov nie sú zatiaľ úplne vyjasnené.

6 Replies to “Za výbuchom na Kryme sú Ukrajinci: Čáka vás za to súdny deň, odkazujú z Ruska! 

 1. Kto sa hrá zo zápalkami mal by rátať s tým, že sa môže popáliť. Počkáme si čo povedia Rusi po skončení vyšetrovania. Ak sú za tým Banderovskí fašisti tak myslím, že Kyjev čaká dosť neistá a hlavne temná budúcnosť. Rusko varovalo, čo bude nasledovať ak niekto zaútočí na RF!!! A Krym je súčasťou RF či sa to niekomu páči alebo nie. Obyvatelia Krymu sa tak rozhodli slobodne a dobrovoľne v referende. Toto treba mať na pamäti!!!

  1. Co by povedali? Nic nepovedia. Ani nemaju uz cim odpovedat, lebo vsetko minuli. Ich uzasne S-300, S-400 a S-400 sa ukazali ako uplne nefunkcne.
   Mimochodom, odkedy sa tato stranka zmenila na stranku proti-fasistickych komunistickych bojovnikov?

     1. Keby nie Rusi, vy by ste na tomto svete neboli, rozmýšľajte. A nepodporuje Banderovskych fasistov, to sú tý zlý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *