Má sa Putin báť? Zelenský odkázal tak tvrdé slová, ako nikdy. O toto chce obrať Putina!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok vyhlásil, že vojna s Moskvou „začala Krymom a musí Krymom skončiť“ potom, čo ruskou leteckou základňou na polostrove otriasli výbuchy, ktoré jedného človeka zabili a ďalších zranili.

„Dnes je téme Krymu venovaná veľká pozornosť. A je to tak správne. Pretože Krym je ukrajinský a my sa ho nikdy nevzdáme,“ povedal Zelenskyj vo videu na Telegrame.

„Táto ruská vojna proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí skončiť Krymom – jeho oslobodením. Dnes nemožno povedať, kedy sa tak stane. Ale neustále dopĺňame potrebné komponenty do vzorca oslobodenia Krymu… Viem, že sa na ukrajinský Krym vrátime.“

Zelenskyj sa však k výbuchom priamo nevyjadril a jeho hlavný poradca Mychajlo Podoljak poprel, že by s nimi mal Kyjev čokoľvek spoločné. Na otázku, či je za to zodpovedná Ukrajina, Podoljak povedal internetovej televízii Rain: „Samozrejme že nie. Čo s tým máme spoločné?“ Podoljak naznačil, že za výbuchy mohli stáť partizánski sabotéri.

Moskva medzitým poprela, že by výbuchy boli útoky, a namiesto toho podľa ruských médií obvinila „porušenie pravidiel požiarnej bezpečnosti“ a náhodnú detonáciu uskladnenej munície.

„Za kľúčovú príčinu výbuchu niekoľkých kusov munície sa považuje iba porušenie pravidiel požiarnej bezpečnosti. Neexistujú žiadne známky ani dôkazy, že by k tomu došlo úmyselne,“ citovala ruská tlačová agentúra TASS zdroj z ministerstva obrany.

Moskva anektovala Krym od Ukrajiny v roku 2014 a využila ho na to, aby vo februári pomohla začať plnohodnotnú inváziu do svojho suseda. Ak by však Ukrajina na základňu skutočne zaútočila, znamenalo by to eskaláciu vojny ako prvý známy veľký útok na ruský vojenský objekt na Kryme.

Ukrajinské ministerstvo obrany na Facebooku sarkasticky poznamenalo, že nemôže overiť príčinu výbuchov, „ale znovu upozorňuje na pravidlá požiarnej bezpečnosti a zákaz fajčenia na necertifikovaných miestach“. Dodalo: „Nedá sa vylúčiť, že okupanti „náhodou“ nájdu nejaké charakteristické „insignie“, „vizitku“ alebo dokonca „DNA“.“

4 Replies to “Má sa Putin báť? Zelenský odkázal tak tvrdé slová, ako nikdy. O toto chce obrať Putina!

  1. UKRAJINCI pod vedením Zelenského robia samé ušľachtilé veci: 1. rozstrieľali – zavraždili svojich uväznených hrdinov z Azova cca 50 kusov , 2. snažia sa rozstrieľať z ťažkých zbraní atómovú elektráreň pod kontrolou Rusov a tvrdia , že Rusi sami na seba strieľajú rektívnymi a delostreleckými granátmi, to by bola svatová katastrofa , 3. snažia sa rozstrieľať obrovskú a čo do plochy jednu z najväčšich priehrad v Európe Novokachovku , to by bola obrovská katastrofa. A celý kolektívny západ sa mu klania a slúži mu ako keby bol BOH.

    1. …a vlastne celú vojnu začali ukrajinci lebo mali pripravenú armádu a prekročili ruské hranice so svojimi vojskami sa hnali na Moskvu …. Pán Terek skúste sa poobzerať okolo seba a nájdete tlačitko na privolanie zdravotnej sestry . zrejme vám došli tabletky , ktoré máte na potlačenie bludov….

    2. Z vašich slov vyzerá, že ste tam asi bol pán Terek, keď všetko viete, ako sa veci majú. Keď vstúpym na váš pozemok a začnem si privlastňovat vaše veci a váš pozemok, je to podľa vás OK. Rád dôjdem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *