Vymysleli „fintu“ na migrantov, podľa ktorej ľahko dokážu, či sú zo Sýrie: Ukážme im prázdnu mapu a…

Migranti, korí sú na území Slovenska zaregistrovaní na cudzineckej polícii, skoro všetci tvrdia, že sú zo Sýrie. Je tomu ale skutočne tak? Nie všetci migrantom veria.

Podľa nariadenia z Európskej únie nesmú byť migranti zo Sýrie vyhostený naspäť do Sýrie, pretože tam prebieha vojenský konflikt.

Niektorí politici však tvrdia, že si migrant môžu vymýšľať svoj pôvod, aby ich nechali v EÚ. Veľa z nich nemá totiž doklady a je im ťažko dokázať, odkiaľ skutočne sú.

Poslanec ĽSNS Martin Beluský by migrantom ukázal prázdnu mapu Sýrie, aby ukázali, kde sa nachádza mesto, odkiaľ pochádzajú. Takto by vraj mohli dokázať, odkiaľ skutočne sú.

Beluský citoval aj slovenský zákon, podľa ktorého si myslí, že migrantov môžeme vyhostiť aj do krajín, kde prebieha vojenský konflikt.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba na včerajšom proteste proti nelegálnej migrácii v Kútoch oznámil, že od 17.novembra 2022 spúšťa nábor členov do občianskej pohraničnej stráže.

V tento dátum sa konajú protesty proti vláde v hlavnom meste Slovenska. Kotleba tam bude zbierať ľudí, ktorí sa chcú prihlásiť do občianskej pohraničnej stráže.

„17.novembra na zhromaždeniach v Bratislave sa spustí nábor občianskej pohraničnej stráže. Všetci tí, ktorí cítite v sebe chlapov, všetci bývalí vojaci, policajti, ZVSJ. Všetci tí, ktorí nebojíte postaviť na hranicu, budete vítaní.“ oznámil Marian Kotleba.

Kotlebovci už v roku 2016 spustili občianske hliadky vo vlakoch, ktoré jazdili cez osady. Vtedy to bolo na popud občanov, keď pri Leviciach vo vlaku mladý Róm napadol študentku, zlomil jej prst a škrtil ju šnúrkou od topánok. Kotlebovci vtedy niekoľko mesiacov hliadkovali vo vlakoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *