Vodič, ktorý opitý zrazil v Čadci matku s deťmi ide do väzby

Vodič v Čadci, ktorý opitý zrazil matku s dvoma deťmi, bude stíhaný za mrežami vo väzbe. Súd tak vyhovel návrhu, podľa ktorého existovali obavy z úteku obvineného.

Vodič čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Opitý vodič Erik zrazil v stredu matku s dvoma malými dcérkami a tie skončili v nemocnici. Len obrovským šťastím prežili. O to viac takéto udalosti bolia po tom, čo sa stalo v nedeľu na Zochovej zástavke v Bratislave, kde opitý Dušan Dědeček zavraždil piatich ľudí, keď vrazil autom do zástavky.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 37-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Peugeot v smere od obce Raková do Čadce. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin v smere jazdy prešiel s vozidlom na chodník, kde došlo k stretu osobného motorového vozidla a chodkyne s dvoma maloletými deťmi,“ uvádza polícia.

​„Po dopravnej nehode bola chodkyňa s deťmi aj vodič motorového vozidla prevezení na ošetrenie do nemocnice. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ dodáva polícia.

„Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorí ošetrili a do nemocnice previezli dve dospelé osoby a dieťa. Viac detailov k zásahu nemôžem nateraz poskytnúť,“ povedala pre Markízu hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Dieťa je hospitalizované na detskej JIS a momentálne absolvuje ďalšie vyšetrenia, matka je hospitalizovaná s pomliaždeninami dolnej končatiny. Šofér mal pomliaždeniny a odreniny a momentálne tiež absolvuje vyšetrenia,“ dodal.

Erik teraz pre portál tvnoviny.sk povedal, prečo pil a šoféroval. Jeho odpoveď totálne vytočila Slovákov: „Mal som ťažký život, vyhodili ma dnes z bývania, “

„On má ťažký život… super tak ho ide dodrbat aj druhým…Aj iný majú ťažký život a za to neohrozujú druhé životy!! Každému čo opitý sadne za volant.. žiadna pokuta rovno basa aspoň na 3roky rýchlo si rozmyslia či to ešte spravia… to kde sme sa už dostali aby sa človek bál ísť s deťmi von“ píše nahnevaná Karin v diskusii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *