Veľká banka opúšťa Slovensko: Zhodnotili ekonomické ukazovatele na našom trhu

Pobočka BNP Paribas Personal Finance Cetelem oznamuje definitívne ukončenie svojej činnosti na Slovensku

Slovenská pobočka francúzskej banky BNP Paribas Personal Finance, ktorá pôsobí pod názvom Cetelem, oznámila definitívne ukončenie svojej činnosti na Slovensku.

„Po dôkladnom zvážení, vyhodnotení všetkých ekonomických ukazovateľov a podmienok na trhu sa zriaďovateľ pobočky zahraničnej banky BNP Paribas Personal Finance rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na Slovensku,“ potvrdila Andrea Trebuľová, vedúca marketingu spoločnosti Cetelem. Informáciu priniesol v pondelok (3. apríla) portál tvnoviny.sk. Vysvetlila, že ukončenie poskytovania služieb klientom banky na Slovensku bude postupné. „V prvej fáze sa zastaví poskytovanie nových úverov, pričom budeme naďalej spravovať existujúce úvery našich klientov,“ uviedla.

Správu o prehodnotení pôsobenia banky na Slovensku, ktoré viedlo k tomuto odchodu, ako prvá priniesla redakcia spravodajského portálu RTVS v marci.

Rozhodnutie je vraj súčasťou reorganizácie, ktorá zahŕňa geografické prehodnotenie aktív v krajinách, kde nedosahuje dostatočnú veľkosť na absorbovanie investícií potrebných na zabezpečenie konkurencieschopnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *