Zelenský dáva Rusom poslednú šancu, inak sa stane niečo veľmi zlé

Zelenskyj v komentári k protiofenzíve AFU povedal, že Rusi “majú ešte čas odísť, inak ich zničíme”

“Pokiaľ ide o náš postup na fronte, neviem povedať, kedy budeme pripravení na veľmi konkrétne veci,” povedal počas návštevy Černihivskej oblasti.

“Nebudem hovoriť o konkrétnych veciach, pretože nemôžeme dovoliť teroristom z Ruskej federácie, aby sa pripravili na naše metódy a kroky na deokupáciu. Ale my to urobíme a oni by to mali vedieť. Ešte stále majú čas na to, aby odtiaľ odišli, inak ich zničíme,” dodal Zelenskyj.

Poľsko odovzdáva Ukrajine stíhačky MiG-29

Poľsko tvrdí, že už na Ukrajinu presunulo niekoľko sľúbených stíhačiek MiG-29 po tom, čo Slovensko, ktoré je členom NATO, oznámilo, že dodalo prvú sériu svojich stíhačiek.

„Niekoľko lietadiel MiG-29 už bolo vyslaných. Sú skutočne nápomocné Ukrajine pri obrane našej kolektívnej bezpečnosti,“ povedal poľský prezidentský poradca Marcin Przydacz pre miestnu rozhlasovú stanicu RMF FM.

Fínsko sa stane 31. členom NATO

Fínsko sa v utorok oficiálne stane členom vojenskej aliancie NATO, uviedol úrad fínskeho prezidenta.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg novinárom v Bruseli povedal: „Zajtra privítame Fínsko ako 31. člena.“

Zelenskyj ďakuje vojakom na fronte

Zelenskyj vo svojom nočnom príhovore označil boje v Bachmute za „obzvlášť horúce“, keďže oceňuje úsilie ukrajinských vojakov na frontovej línii.

„Som vďačný našim bojovníkom, ktorí bojujú pri Avdijivke, Maryinke, pri Bachmute, … najmä pri Bachmute. Dnes je tam obzvlášť horúco. Pri Bilohorivke, pri Kreminne a vo všetkých ostatných našich mestách, mestečkách a dedinách Donbasu.

„Odolnosť každého z nás je odolnosťou celej Ukrajiny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *