Rusi vraj dobyli ukrajinský Bachmut. Ukrajina tvrdí niečo iné

Veliteľ žoldnierskych síl Wagner uviedol, že jeho jednotky vztýčili ruskú vlajku nad administratívnou budovou Bachmutu, čím si nárokovali „legálnu“ kontrolu nad mestom.

Vo videu na Telegrame vedúci Wagnera Jevgenij Prigožin povedal, že „z právneho hľadiska bol Bachmut zadržaný. Nepriateľ sa sústreďuje v západných častiach.“

Ukrajinský vojenský analytik Oleh Ždanov uviedol, že kyjevské sily odrazili 25 nepriateľských útokov, ale pripustil, že ruské jednotky obsadili kovový závod Azom.

„Nepriateľ útočí na centrum mesta zo severu, východu a juhu a snaží sa získať mesto pod svoju plnú kontrolu,“ povedal Ždanov vo videu na YouTube.

Ukrajina popiera nároky skupiny Wagner Group na Bachmut

Ukrajina tvrdí, že ruské sily sú „veľmi ďaleko“ od dobytia Bachmutu a že boje pokračujú v okolí administratívnej budovy, kde žoldnierska skupina Vagner tvrdila, že vztýčila ruskú vlajku.

Hovorca východného vojenského velenia Ukrajiny pre tlačovú agentúru Reuters uviedol, že nie je jasné, kde ruské sily vztýčili svoju vlajku a že falošne tvrdili, že mesto dobyli.

„Vlajku vztýčili nad nejakým záchodom. Pripevnili ju na bok ktovie čoho, vyvesili handru a povedali, že dobyli mesto. No dobre, nech si myslia, že ho dobyli,“ povedal telefonicky úradník Serhij Čerevatij.

Šéf ruskej žoldnierskej skupiny Wagner Jevgenij Prigožin povedal, že z „právneho“ hľadiska bol Bachmut zajatý Ruskom, čo Čerevatij poprel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *