Vedec zo Silicon Valley: Ľudia možno dokážu nahrať svoje vedomie do počítača „do konca roka“

Odborník na umelú inteligenciu Dr. Pratik Desai, ktorý založil niekoľko startupov v Silicon Valley, sa postaral o vlny diskusii na internete po tom, čo na Twitteri napísal, že ľudia by mali byť schopní „žiť večne“ do konca roka.

Vysvetlil, že nahrávanie videí starších ľudí a ich blízkych umožní technológii syntetizovať ich vzhľad a hlas po tom, ako opustia svoje fyzické telo.

„Začnite pravidelne nahrávať svojich rodičov, starších ľudí a blízkych,“ napísal Desai v sobotu. „S dostatočným množstvom prepisovaných údajov, novou syntézou hlasu a videomodelmi existuje 100-percentná šanca, že po opustení svojich fyzických tiel budú s vami žiť navždy. Do konca roka by to dokonca malo byť možné.“

Niekoľko spoločností zaoberajúcich sa umelou inteligenciou už spustilo platformy, na ktoré možno nahrať informácie o človeku a vytvoriť tak avatara umelej inteligencie.

Táto technológia je podobná súčasným „deep fake“ videám, ktoré sú populárne na internete.

Táto futuristická a potenciálne dystopická myšlienka prichádza po varovaniach viac ako 1 000 technologických lídrov, ako je Elon Musk, o nebezpečenstvách pre ľudstvo, ak dovolíme, aby sa umelá inteligencia stala silnejšou, než je jej súčasný stav.

V liste, ktorý podpísal Musk a ďalší, sa navrhuje pozastaviť práce na umelej inteligencii v celom odvetví, kým sa nevypracujú a nedohodnú bezpečnostné protokoly a dohľad.

Používateľka Twitteru Adonica Howard-Browne, manželka pastora Rodneyho Howarda-Brownea, presne poznamenala: „Vedomie je viac ako avatar, ktorý len vyzerá a znie ako vy.“

Dodala: „Ak chcete žiť večne a znovu vidieť svojich blízkych, musíte sa vy aj oni stať novými stvoreniami v Kristovi.“

Už viac ako desať rokov elitári, ako napríklad špičkový inžinier spoločnosti Google Ray Kurzweil, verejne obhajujú svet, v ktorom ľudia môžu „oklamať smrť“ tým, že svoje vedomie nahrajú do počítačového „cloudu“.

Paul Joseph Watson sa myšlienkou nahrania ľudskej podoby do robotického avatara zaoberal na úrovni sci-fi už v roku 2015.

Technokrati, ktorí sa dostali do mocenských pozícií na celom svete, používajú svoje skryté technológie ako zbrane na ovládanie a nakoniec vyhladenie más.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *