Muž volal 14-tisíc krát na tiesňovú linku a vyhrážal sa. Kukláči mu urobili návštevu

Policajti obvinili 61-ročného Bohuslava H. z Bratislavy za prečin nebezpečného vyhrážania. Podľa informácií poskytnutých bratislavskou krajskou hovorkyňou polície Silviou Šimkovou, muž denne blokoval tiesňové linky 112, 150 a 158 a nadával na operátorov. Vo štvrtok 5. apríla mal operátorke hroziť fyzickým útokom a zabitím.

Muž bol zadržaný v utorok 6. apríla 2023 na mieste svojho bydliska s predchádzajúcim súhlasom prokurátora a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie za účelom ďalších procesných úkonov. Podľa polície obvinený telefonoval na tiesňové linky už od roku 2018 a v roku 2021 to bolo 3 820 hovorov, vlani 7 028 hovorov a do 5. apríla 2023 bolo prijatých 3 932 hovorov. Spolu to znamená 14 780 hovorov.

Bohuslav H. bol už v roku 2018 právoplatne odsúdený za prečin nebezpečného vyhrážania. Ako uviedla hovorkyňa, muž je momentálne stíhaný v ďalších dvoch trestných veciach za rovnaký prečin. Okrem toho, muž bol už sedemkrát právoplatne odsúdený za iné trestné činy, ako napríklad ublíženie na zdraví, obmedzovanie osobnej slobody, vydieranie, krádeže, útok na verejného činiteľa či nebezpečné vyhrážanie.

Ak bude muž uznávaný za vinného, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *