V IKEA chceli zavrieť dav ľudí, kvôli jednému nakazenému. Ľudia rozbili cestu von a ušli

Obchodný dom s nábytkom IKEA v čínskom Šanghaji sa v sobotu úrady rozhodli zavrieť aj so zákazníkmi vo vnútri. Stalo sa tak potom, čo mal v obchode nakupovať jeden človek, ktorý bol v kontakte s chlapcom nakazeným covidom. Dav ľudí si následne urobil cestu von a z obchodného domu utiekol.

Náhle uzavretie obchodu v štvrti Sü-ťia-chuej vyvolalo medzi zákazníkmi nepochopenie. V čínskej metropole sa stále snažia o politiku nulovej tolerancie. Ľudia môžu byť držaní v karanténe aj na nezvyklých miestach, ako napríklad v obchodných domoch, kanceláriách, telocvičniach či reštauráciách.

Obchodný dom IKEA bol uzavretý na základe informácie, že sa jeden zo zákazníkov údajne stretol s pozitívne testovaným šesťročným chlapcom, ktorý sa vrátil z Tibetu.

Úrady do nedele vypátrali zhruba 400 bezpríznakových ľudí, s ktorými prišiel chlapec do styku. Ďalším 80 tisícom ľuďom bolo nariadené podstúpenie PCR testu, uviedol server BBC.

Na videu, ktoré koluje sociálnymi sieťami, je vidieť, ako sa dav zákazníkov pretláča so strážnikmi a zdravotníkmi vo dverách. Tí nakoniec veľkej presile zákazníkov nestačili a ľudia začali z obchodného domu utekať.

Podľa oficiálnych pravidiel musia byť všetci zákazníci obchodného domu IKEA teraz dva dni v karanténe, po ktorej nasleduje päťdňový zdravotný monitoring, uviedol Čao Tan-tan, zástupca riaditeľa šanghajskej zdravotnej komisie.

Úrady v najľudnatejšom čínskom meste pristúpili k veľmi prísnym opatreniam už na jar tohto roku. Často sa pritom stretávali s nevôľou samotných obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *