Čína sa Ameriky vôbec nebojí. Okamžite spustili vojenské cvičenie pri návšteve americkej delegácie

V nedeľu prišla na Taiwan delegácia zo Spojených štátov amerických, aby sa zamerali na riešenie obchodných vzťahov či bezpečnosť v tomto regióne. To však vôbec nezaujíma Čínu, ktorá okamžite začala ďalšie vojenské cvičenie.

Cieľom cvičenia je podľa vyhlásenia preveriť pripravenosť hliadkovacích a bojových schopností armády.

Návšteva členov amerického Kongresu na Taiwane narúša suverenitu a územnú celistvosť Číny, uviedlo v pondelok čínske ministerstvo obrany.

Ministerstvo zároveň pohrozilo tvrdou reakciou na zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny. Americkí kongresmani na ostrov, ktorý Peking považuje za svoju provinciu, pricestovali v nedeľu a v pondelok sa zišli s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Popoludní miestneho času (dopoludnia SELČ) ostrov opustili.

Z americkej návštevy podľa Pekingu vyplýva, že Spojené štáty sú tým, kto v oblasti vytvára problémy a narúša mier a stabilitu. „Čínska armáda bude pokračovať v cvičeniach a bude pripravená na boj, aby hájila suverenitu krajiny,“ dodalo ministerstvo.

Päťčlenná delegácia amerického Kongresu, vedená senátorom Edom Markeym, na Taiwan dorazila nedlho po tom, čo na ostrove rokovala šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová. Čína na jej návštevu reagovala rozsiahlymi manévrami, počas ktorých testovala aj balistické strely.

Armáda Číny podľa agentúry Reuters oznámila, že v blízkosti ostrova vykonala v pondelok ďalšie cvičenia, a to vo vzdušnom priestore aj na mori. Taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen označila manévre za zásahy do mieru a stability regiónu. Americkým zákonodarcom povedala, že Taiwan je odhodlaný zachovať status quo v Taiwanskom prielive.

One Reply to “Čína sa Ameriky vôbec nebojí. Okamžite spustili vojenské cvičenie pri návšteve americkej delegácie”

  1. Darebácky štát USA zase provokuje. Myslím, že Čína by sa mala konečne spojiť s Ruskom a vytvoriť tak pakt ktorý bude slúžiť na zadržovanie darebáckeho štátu USA a jeho zločineckej teroristickej organizácie NATO!!! A mali by prizvať tiež všetky štáty sveta ktoré darebácky štát USA ohrozuje. ako sú Irán, Sýria, Kuba, Venezuele, Nikaragua, KĽDR, Bielorusko a iné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *