V europarlamente podivne tancovali ľudia: „Vaše ruky sa stanú rybami. Objavíte novú planétu“ Angličania sú radi, že odišli z EÚ

„Práve ste dorazili na Mesiac… vaše ruky sa stanú rybami… Objavíte novú planétu. Tu prevzali energiu rastliny.“ takto dnes pozdravili politikov na summite EÚ v Štrasburgu, kde sa konala konferencie o budúcnosti Európy.

Projekt – ročná konzultácia o tom, ako sa môže EÚ zlepšiť na základe návrhov občanov – bol vo veľkej miere ignorovaný až do včerajšieho dňa, keď pozornosť ľudí upútalo 10-minútové otváracie vystúpenie skupiny Danse l’Europe.

Bizarné divadlo sa dnes odohralo v Európskom parlamente v Štrasburgu, kde sa ľudia zišli, aby ukončili Konferenciu o budúcnosti Európy.

Niektorí ľudia v diskusiách toto predstavenie však označili slovami, že to je dôkaz o tom, že odchod Anglicka z EÚ bol dobrý nápad.

Projekt, ktorý vedie súčasný choreograf Angelin Preljocaj, má za cieľ spojiť „telá pohybujúce sa jednotne po celej Európe“.

Keď v hľadisku hrala hudba, tanečníci začali svoje interpretačné pohyby sprevádzané jemnou sláčikovou stopou a preljocajským šepotom vo francúzštine.

„Práve ste dorazili na Mesiac, aby ste sa pozreli na Slnko, na druhej strane sa pozriete na žiariacu Zem. Vráťte sa a postavte sa Slnku,“ povedal delegátom konferencie.

Ako hovoril, tanečníci sa pod očami politikov ďalej pohybovali – niektorí zmätení, iní odhodlane uhýbali pohľadom.

Končeky prstov vás hladia po zátylku, vaše ruky sa z jednej strany tela na druhú stávajú rybami,“ dodal Preljocaj.

Internetoví diváci sa rýchlo zosmiešnili klipu s jedným vtipom: „Alexa mi prostredníctvom interpretačného tanca ukáž, ​​prečo bol Brexit dobrý nápad…“

Ďalší dodal: „Toto je prvý presvedčivý dôkaz, ktorý som videl, že brexit bol možno najlepší.“