Poslanci odsúdili ruskú agresiu na Ukrajine. Proti uzneseniu boli len títo poslanci

Parlament dnes hlasoval o odsúdení ruskej agresie na Ukrajine „Návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky, ktorým sa odsudzujú činy Ruskej federácie, prezidenta a hlavného veliteľa ozbrojených síl Ruskej federácie Vladimíra Putina, ozbrojených síl Ruskej federácie a jej veliteľov voči zvrchovanému a demokratickému štátu Ukrajina ako akt bezdôvodnej vojenskej agresie, vrátane zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov“ uvádza sa.

Zo 124 prítomných poslancov za toto hlasovalo 98. Proti boli ôsmi poslanci a teda všetci Kotlebovci či dvaja poslanci zo Smeru.

Väčšina poslancov Smeru sa zdržalo hlasovania a taký Robert Fico na hlasovanie ani neprišiel.

Zdržal sa aj Peter Pellegrini. Poslanci z Republiky boli neprítomní, podobne aj Tomáš Taraba. V parlamente ich však vidieť bolo.

Poslanci tiež podporujú a oceňujú vyjadrenia a činy predstaviteľov organizácií ruského verejného a spoločenského života, mimovládnych organizácií a jednotlivcov odsudzujúce vojenskú agresiu Ruskej federácie proti Ukrajine.

Vyzývajú zároveň ruské štátne orgány vrátane prezidenta, aby zastavili represiu voči týmto osobám a rešpektovali ľudské práva a slobody.