V Británii už budú dávať ľuďom pôžičky na potraviny. Reagujú na vysoké ceny potravín

Nie len u nás, ale v celom svete majú problém s rastúcimi cenami potravín. V Británii si priplatia ročne za potraviny o 533 viac, najviac zdraželo mlieko, maslo a hydinové mäso.

Sieť potravín v Británii s názvom Iceland teraz začína Britom ponúkať potraviny na splátky. Je to reakcia na drahé potraviny.

Potraviny ponúkajú ľuďom bezúročné mikropôžičky. Platiť v obchode budú môcť špeciálnou kartou. 

Pôžičku na potraviny si budú môcť vziať maximálne do 100 libier a splácať ju po desiatich librách týždenne.

Slovensko dá na opatrenia kvôli vojne na Ukrajine podľa odhadu 241 miliónov eur

Slovensko tento rok v súvislosti s konfliktom na Ukrajine plánuje vynaložiť na rôzne opatrenia 241 miliónov eur (5,9 miliardy Sk), väčšina z tejto sumy je na pomoc utečencom a Kyjevu. V správe o hospodárení štátu o tom informovalo slovenské ministerstvo financií. Krátko po februárovej invázii ruských vojsk na Ukrajinu Slovensko zaznamenalo silnú utečeneckú vlnu z Ukrajiny, ktorá postupne opadla.

Z Ruska od začiatku invázie odišli tisíce Židov, obávajú sa perzekúcie

Z Ruska od začiatku jeho invázie na Ukrajinu odišli tisíce Židov. Zem aj kvôli obavám z možnej perzekúcie opustil každý ôsmy, napísal server BBC s odkazom na údaje neziskovej Židovskej agentúry, ktorá Židom z celého sveta pomáha s presídlením do Izraela.

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165 tisíc Židov, ktorí v krajine žili. Tisíce ďalších sa podľa Židovskej agentúry, o ktorej uzavretie sa usiluje ruské ministerstvo spravodlivosti, odsťahovalo do iných častí sveta.

One Reply to “V Británii už budú dávať ľuďom pôžičky na potraviny. Reagujú na vysoké ceny potravín”

  1. Tak tomu poviem, že Briti sú v ri. Ti!!! Ha, ha, ha … Slovensko pod vedením liberálno-fašistickej vlády pácha sebazničenie. Nasledujeme asi Britov, ibaže s tým rozdielom, že naše mzdy sú oproti tým vo VB ako vreckové. Po ďalšie, naťahali sem okupačné vojská darebáckeho štátu USA a k nim ešte pridali ako bonus, okupačné vojská zločineckej teroristickej organizácie NATO!!! Táto fašistická vláda demilitarizuje Slovensko a tým spôsobom že zbrane a zbraňové systémy našej armády smerujú na Ukrajinu. Tým de facto táto liberálno-fašistická vláda Slovensko ponecháva napospas prípadným agresorom. Všetko čo sa dá zdražujú a tak občanov Slovenska uvrhujú do špirály chudoby a beznádeje. Keď si pozriete a porovnáte ceny elektriny a plynu, z predchádzajúcim obdobím, tak sa vám musí urobiť špatne z toho rozdielu ktorý na vás vyskočí!!! A ako všetci dobre viete, tak od týchto dvoch komodít závisí cenotvorba aj ostatných druhov tovaru a služieb. Tak, že tak!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *