Už žiadne sankcie proti Rusku, nakoniec to zničí nás, ozýva sa z Maďarska

Z Maďarka sa začínajú ozývať hlasy o tom, aby sa ukončili sankcie proti Rusku a začalo sa riešiť prímerie. Vyhlásil to poradca maďarského premiéra Viktora Orbána.

Podľa neho čím viac sankcii EÚ prijme, tým viac ublíži sama seba, zatiaľ čo Rusko to prežije.

„V konečnom dôsledku bude Európa v tejto vojne na strane porazených, pretože má ekonomické problémy. Naše odporúčanie by bolo, aby sme proces sankcií zastavili,“ povedal Balázs Orbán, ktorý nie je príbuzným premiéra, v rozhovore pre agentúru Reuters.

Maďarsko vyzvalo na okamžité mierové rozhovory s cieľom ukončiť vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom a varovalo, že dlhotrvajúci konflikt spôsobí hospodársku krízu, ktorá ohrozí vlády v celej Európe, píše The Financial Times.

Zelenskyj požiadal G7 o systémy protivzdušnej obrany

Európsky úradník, ktorý hovoril s agentúrou Reuters, uviedol, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal o systémy protivzdušnej obrany, ďalšie sankcie proti Rusku a bezpečnostné záruky, keď vystúpil pred vedúcimi predstaviteľmi skupiny siedmich krajín.

Pri prejave na summite v bavorských Alpách prostredníctvom videospojenia Zelenskyj tiež požiadal o pomoc pri vývoze obilia z Ukrajiny a o pomoc pri obnove, uviedol európsky úradník, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity.

One Reply to “Už žiadne sankcie proti Rusku, nakoniec to zničí nás, ozýva sa z Maďarska”

  1. Maďarsko má pravdu!!! Vidieť, že tam nemajú vo vláde teplošov čo zruinujú Maďarsko za každú cenu. To u nás na Slovensku to je omoc horšie. Slováci si zvolili do vlády samých volov. Tí nás teraz dávajú do smútku!!! Boh ochraňuj Slovensko a rodu verných Slovákov!!! Svetu mier!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *