Ruská raketa zasiahla obchodné centrum s tisíc ľuďmi. Je celé v plameňoch: „Z tohto bude tretia svetová!“ píšu ľudia

Ruská raketa v pondelok zasiahla obchodné stredisko v ukrajinskom meste Kremenčuk, kde bolo v tej chvíli viac ako tisíc ľudí. Informoval o tom ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Straty na civilnom obyvateľstve podľa neho budú strašné.

„Nákupné centrum je v plameňoch. Hasiči sa snažia dostať požiar pod kontrolu. Počet obetí bude nepredstaviteľný,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Telegram.

„Nebola to žiadna hrozba pre ruskú armádu. Nemalo to žiadnu strategickú hodnotu. Len sa ľudia pokúšali žiť normálny život,“ dodal Zelenskyj.

Prvotné správy zasahujúcich záchranárov podľa zástupcu miestneho starostu hovoria o najmenej dvoch mŕtvych a viac ako 20 zranených, napísal web stanice Sky News.

O údere ruských rakiet najskôr informovali starosta Vitalij Maleckyj a námestníčka ministra zahraničných vecí Emine Džaparovová. Podľa tej sa zasiahnuté nákupné stredisko nachádza asi 300 metrov od stanice a bolo práve plné ľudí nakupujúcich potraviny, napísal na svojom webe denník Ukrajinska pravda.

Rusi podľa denníka opakovane ostreľovali miestnu rafinériu strelami s plochou dráhou letu a úplne ju zničili. To sa okamžite prejavilo v celej krajine tým, že začali chýbať pohonné hmoty, ktoré tiež prudko zdraželi. Rafinérie v Kremenčuku bola najväčšia na Ukrajine.

„Tak z tohto už bude tretia svetová!“ píše v diskusii Ukrajinka žijúca na Slovensku.

3 Replies to “Ruská raketa zasiahla obchodné centrum s tisíc ľuďmi. Je celé v plameňoch: „Z tohto bude tretia svetová!“ píšu ľudia

  1. Uz je pravda von: Rusko utocilo na fabriku, ktora stala tesne pri tom nakupaku. V tej sa zhromazdovali zbrane a naboje od NATO, a tie nasledne aj vybuchli a poziar potom sa rozsiril na vedlajsi nakupak.

    Ten nakupak, ktory zhodou okolnosti od marca nefunguje. Preto tam bolo len zopar obeti, preto cele parkovisko pred nim je prazdne a aj preto v zaberoch je vidiet len chlapov (vela z nich ozbrojenych) a nie sanitky a matky s detmi, ktore by za normalnych okolnosti utekali s hrozou z horiaceho nakupneho centra.

    Magazin1 sa zrovnal v servilnej snahe predbehnut a zverejnit ukrajinsku propagandu aj SMEtisko a Aktuality…

  2. ukrainski nacisti si sami strielaju do vlastnych ludi, do pobytnych domov a teraz s velkou reklamou do nakupneho centra, len aby pospinili rusko a aby im zidia dodavali este viacej zvrani, ktore ak tak nevyuziju lebo ukrainski nacisti bud utekaju alebo sa hromadne vzdavaju ruskej armade-.
    ZELENSKIJ TOTO NARIADIL SAM A JE TO MASOVY VRAH UKRAINSKYCH CIVILOV A JE TO NAFETOVANY ZIDOVSKY FASISTA !!

  3. Toto nie je ešte úplná informácia a preto si bude potrebné počkať až na to keď sa bude vedieť o tomto incidente viac. Je to dosť nezvyčajné podľa mňa. Aby po útoku horala celá budova pozdĺž? To čo tam predávali za potraviny? Zrejme museli byť vysoko horľavé. Parkovisko pred obchodom prázdne? Žiadne poškodené autá zákazníkov? To celá tisícka ľudí vrátane personálu prišla nakupovať pešo? Inak doteraz Rusko údajne neútočilo na žiadne civilné objekty, lebo ak by tak robilo, tak by takýchto incidentov muselo byť omnoho viac. Píšu tu tiež že Rusko zničilo rafinériu pomocou striel s plochou dráhou letu. Zrejme kalibre a tie sú presné, nemali by ani len omylom zasiahnuť iný cieľ. Ďalej uvádzajú, že obete budú obrovské no záchranári udávajú zatiaľ iba dve obete a dvadsať zranených. Zajtra dúfajme budeme vedieť dúfam viac o tom čo sa tu udialo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *