USA dodali na Ukrajinu delostrelecké zbrane, Rusi tvrdia, že ich zničili

Rusko zasiahlo hangáry s delostreleckými zbraňami americkej výroby

Podľa ruského ministerstva obrany ruské sily zasiahli dva hangáre ukrajinskej armády, v ktorých sú uskladnené húfnice M777 americkej výroby.

Hangáre sa nachádzajú blízko Kostantinovky v Doneckej oblasti, uviedlo ministerstvo obrany. Tieto informácie nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov, poznamenala DPA.

Ukrajinskí vojaci začali vojenský výcvik vedený Spojeným kráľovstvom

Do Veľkej Británie dorazila prvá skupina ukrajinských vojakov, ktorí sa zúčastňujú nového vojenského výcvikového programu.

Podľa britského ministerstva obrany začali britské sily výcvik ukrajinských vojakov v rámci nového programu, ktorý im má pomôcť v boji proti ruskej invázii.

Britský minister obrany Ben Wallace navštívil vojenský tábor na severozápade krajiny, kam má prísť až 10-tisíc ukrajinských vojakov na vojenský výcvik.

10 mŕtvych pri raketovom útoku na obytný dom

Počet mŕtvych pri ruskom raketovom útoku, ktorý zničil päťposchodový bytový dom vo východnej Doneckej oblasti, sa podľa úradníkov zvýšil na 10.

Pavlo Kyrylenko, gubernátor Doneckej oblasti, uviedol, že v troskách môžu byť uväznené asi tri desiatky ľudí. Záchranári nadviazali kontakt s dvoma ľuďmi, ktorí sú pod troskami, uviedol v aplikácii pre zasielanie správ Telegram.

Ukrajinské záchranné služby pôvodne uvádzali šesť mŕtvych, neskôr však uviedli, že počet obetí vzrástol na desať. Koľko ľudí sa ešte môže nachádzať v troskách, neuviedla.

Kanada udelí výnimku zo sankcií a vráti opravenú turbínu pre Nord Stream 1

Kanada udelí výnimku zo sankcií, aby mohla do Nemecka vrátiť opravené ruské turbíny potrebné na údržbu plynovodu Nord Stream 1, uviedol vo vyhlásení kanadský minister prírodných zdrojov.

Kanada tiež oznámila, že rozšíri sankcie proti ruskému energetickému sektoru o priemyselnú výrobu.

Ukrajinský hnev nad rozhodnutím Kanady vrátiť opravenú turbínu

Ukrajinsko-kanadský kongres odsúdil rozhodnutie kanadskej vlády vrátiť opravenú ruskú turbínu do Nemecka kvôli údržbe plynovodu Nord Stream 1.

Alexandra Chyczijová, národná prezidentka Ukrajinského kanadského kongresu, vo vyhlásení uviedla: „Naša komunita je hlboko sklamaná rozhodnutím kanadskej vlády podľahnúť ruskému vydieraniu.“

Podľa neho Kanada vytvára „nebezpečný precedens, ktorý povedie k oslabeniu režimu sankcií uvalených na Rusko“.

One Reply to “USA dodali na Ukrajinu delostrelecké zbrane, Rusi tvrdia, že ich zničili”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *