Talianka narobila bordel v Bruseli: Nebudete nám zakazovať komunikovať s Ruskom!

52-ročná talianska poslankyňa európskeho parlamentu Francesca Donato sa kriticky ohradila voči návrhu, ktorý odznel v Bruseli a chce obmedziť politickú činnosť stranám, ktoré chcú komunikovať s Ruskom.

Podľa nej začína byť EÚ totalitná a pokiaľ štáty EÚ formálne nevyhlásia Rusku vojnu, nemôžu im obmedzovať akékoľvek politické či diplomatické vzťahy s Ruskom.

„Väčšina Talianov nepodporuje zákaz obchodných, energetických a politických vzťahov s Ruskom…“ povedala.

Mimoriadne zasadnutie ruského parlamentu sa uskutoční 15. júla

Dolná komora ruského parlamentu sa zíde 15. júla na mimoriadnom zasadnutí, rozhodla jej rada, len niekoľko dní po tom, čo prezident Vladimír Putin varoval, že Moskva sotva začala ofenzívu na Ukrajine.

Ruský parlament, ovládaný stranou, ktorá vždy podporuje Putina, neprezradil, o čom sa bude na mimoriadnej schôdzi rokovať.

Vladimír Vasiljev, šéf strany Jednotné Rusko, ktorá má v 450-člennom parlamente 325 kresiel, uviedol, že zákonodarcovia budú prerokúvať viac ako 60 otázok.

Putin využil štvrtkové stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi parlamentu na to, aby vyzval Spojené štáty a ich spojencov, aby sa pokúsili poraziť Rusko na Ukrajine. Zopakoval tiež, že ciele „špeciálnej vojenskej operácie“, ktorú Moskva sama označuje, budú „dosiahnuté“.

Ukrajina plánuje použiť západné zbrane na znovudobytie južného územia

Ukrajina zhromažďuje miliónové bojové sily vybavené západnými zbraňami, aby získala späť svoje južné územie od Ruska, povedal minister obrany krajiny denníka The Times.

Vo svojom prvom rozhovore pre britské noviny od začatia invázie Oleksij Reznikov uviedol, že prezident Zelenskyj nariadil ukrajinskej armáde, aby znovu dobyla okupované pobrežné oblasti, ktoré sú pre ekonomiku krajiny životne dôležité.

„Chápeme, že z politického hľadiska je to pre našu krajinu veľmi potrebné. Prezident preto vydal rozkaz najvyššiemu vojenskému veliteľovi, aby vypracoval plány. Potom generálny štáb robí domáce úlohy a hovorí, že na dosiahnutie tohto cieľa potrebujeme XYZ,“ povedal. „To je moja práca. Píšem listy kolegom v partnerských krajinách, generáli hovoria o tom, prečo potrebujeme tento druh výzbroje, a potom dostávame politické rozhodnutia.“

Reznikov povedal denníku The Times, že intenzita vojny rýchlo vyčerpáva zásoby zo sovietskej éry: „Bol to dlhý proces, mesiac a pol, ale máme výsledok. Ukrajina mala ozbrojené sily zo sovietskej éry s tridsať rokov starými zbraňami. To sme zmenili za tri mesiace.“

2 Replies to “Talianka narobila bordel v Bruseli: Nebudete nám zakazovať komunikovať s Ruskom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *