Ukrajinskí politici klamú, provokujú a chcú nás očierniť, tvrdí maďarský minister zahraničia

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó nemá problém povedať o ukrajinských politikoch, čo si myslí a to aj v čase, kedy ja táto krajina napádaná Rusmi.

Podľa neho ukrajinskí politici hovoria neprijateľným tónom o Maďarsku, provokujú ho, tvrdia o ňom klamstvá a snažia sa ho začierniť, napísal v statuse.

Péter Szijjártó reagoval na kritiku Kyjeva na adresu predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra, ktorý v Deň spolupatričnosti 4. júna pri príležitosti 102. výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy hovoril o tom, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj trpí psychickými problémami.

Podľa predsedu zákonodarného zboru totiž Zelenskyj ako hlava štátu, ktorý je odkázaný na pomoc, môže iba prosiť, nie však požadovať, a už vôbec nie vyhrážať sa.

„Kým v Maďarsku v uplynulých mesiacoch pracovali desaťtisíce ľudí na tom, aby poskytli pomoc Ukrajine zmietanej vo vojne a jej ľudu, tak ukrajinskí politici o nás priebežne hovoria neprijateľným tónom, provokujú nás, tvrdia klamstvá a snažia sa nás začierniť. Ani raz nám nevyjadrili vďaku,“ napísal Szijjártó na sociálnej sieti. „Na základe všetkých týchto skutočností musím skonštatovať, že László Kövér má pravdu. A to napriek tomu, že to Ukrajincov pobúri,“ dodal maďarský minister zahraničia.