Ukrajincom možno dáme aj naše tanky. Minister Naď sa k tomu už vyjadril

Slovensko darovalo Ukrajine špičkový protivzdušný systém S-300 a momentálne komerčne predáva húfnice Zuzana 2.

Teraz sa vyjadril minister obrany Naď aj k prípadnému darovaniu tankov T-72, ale len v prípade, ak za každý tank dostaneme okamžitú náhradu západného typu. Povedal to dnes po rokovaní vlády.

„Reagujeme na ponuky, ktoré prichádzajú. Hľadáme riešenie, ktoré bude nápomocné pre Ukrajinu, a zároveň bude rešpektovať obranné potreby Slovenskej republiky,“ povedal Naď.

„Dnes som opäť hovoril s mojím ukrajinským kolegom O. Reznikovom. Minister ma informoval o aktuálnej situácii na Ukrajine. Vyzdvihol enormné odhodlanie ukrajinských vojakov, predstaviteľov štátu, ale aj bežných ľudí k ubráneniu svojej krajiny.

My ostatní, im v tomto ťažkom boji musíme pomôcť najviac, ako len vieme.➡️ Hovorili sme tiež o procese, ktorý súvisí s výrobou a odovzdaním húfnic Zuzana 2. Minister Reznikov vyjadril presvedčenie, že podobne ako systém protivzdušnej obrany S-300, aj húfnice pomôžu zachrániť tisícky nevinných Ukrajincov. Robíme správne kroky, som na našu vládu hrdý.

Ďakujem za úprimné slová vďaky ministra Reznikova. Naša pozícia je jasná, vždy pomôžeme Ukrajine tak, ako len najlepšie budeme vedieť.“ napísal Naď na sociálnej sieti.