Nové policajné autá budú vyzerať inak. Slováci v tom vidia propagandu Ukrajiny: Veď to nie sú slovenské faby!

Slovenská polícia sa rozhodla modernizovať vzhľad svojich áut a zmena prichádza naozaj rázna. Zelená farba, na ktorú sme boli zvyknutí, tak bude minulosťou. Vystrieda ju modro-žltá a to niektorým vadí.

Slováci majú vybrať, ktorí dizajn by sa im páčil. Niektorým sa však nepáči vôbec, lebo podľa nich vraj podporuje propagandu Ukrajiny. Takéto farby však používajú napríklad v Anglicku či Česku už roky.

„Rozhodli sme sa modernizovať dizajn policajných vozidiel a chceme, aby na jeho výbere participovala aj verejnosť. V tomto príspevku prostredníctvom jednotlivých smajlíkov môžete do nedeľňajšej polnoci 12.6.2022 hlasovať o novom grafickom dizajne policajných vozidiel.“ uvádza polícia.

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

„Prečo sú tam ukrajinské farby,my sme Slovensko.“ píše Vladislav.

„..slovenské farby sú biela , modrá , červená….tieto musia byť na štátnych autách….ak tam budú inē fatby. tak nereprezentujú štát,…..bodka….“ píše Magda.