Ukrajinci už útočia len 20 km od Moskvy?! Pozrite sa, ako zapálili Rusom základňu. Putin bude šalieť!

Rozsiahly požiar zachvátil v noci zo štvrtku na piatok ruskú vojenskú základňu neďaleko Moskvy. Muselo byť kvôli nemu evakuovaných viac ako 50 príslušníkov armády.

Požiar sa mal rozhorieť v meste Dolgoprudny, asi 20 kilometrov severne od centra Moskvy, na základni 4. divízie protivzdušnej obrany. K stratám na životoch zrejme nedošlo, ale na videu, ktoré koluje po sociálnej sieti Twitter, je vidieť požiar obrovského rozsahu. Práve to vyvoláva u mnohých Rusov obavy, že sa nejednalo o nehodu, ale že išlo o ďalšiu ukrajinskú sabotáž.

V prípade, že by sa toto podozrenie potvrdilo, nejednalo by sa o prvú ukrajinskú diverznú operáciu na nepriateľskom území. Za ukrajinskú sabotáž Rusko už skôr označilo zrútenie železničného mosta v Kurskej oblasti. Priamy útok ukrajinskej armády potom priznalo ruské ministerstvo obrany v prípade horiacich skladov nafty v pohraničnom Bielgorode.

Ukrajinská strana informáciu o svojej účasti na tejto udalosti do piatkového večera nepotvrdila. Na tom ale nie je nič zvláštne, Kyjev spočiatku popieral aj svoju účasť na utorkových mohutných explóziách na ruskej leteckej základni Novofederikova pri meste Saki na okupovanom Kryme.

Ruské ministerstvo obrany najskôr tvrdilo, že munícia na letisku vybuchla bez prispenia ďalšieho faktora, pričom vraj nebol nikto zranený ani zabitý. Neskôr však miestne úrady ohlásili jedného mŕtveho z radov civilistov a sedem zranených. Toto číslo potom aktualizovali na deväť.

Z taktického hľadiska ale nemusí byť priznanie útokov a sabotáží na ruskom území pre Ukrajinu výhodné. Americký prezident Joe Biden napríklad v máji uviedol, že Spojené štáty napriek opakovaným žiadostiam nedodajú Ukrajine salvové raketomety – nechcú totiž, aby Kyjev útočil na územie Ruska.

2 Replies to “Ukrajinci už útočia len 20 km od Moskvy?! Pozrite sa, ako zapálili Rusom základňu. Putin bude šalieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *