Putin napísal list Kim Čong-unovi: Z týchto slov bude americký prezident poriadne v strehu!

Rusky prezident Vladimir Putin napísal list severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi. Rusko sa zaviazalo, že „rozšíri svoje všeobecné a konštruktívne bilaterálne vzťahy“ so Severnou Kóreou.

Napísal to Putin, ktorý poslal Kim Čong-unovi list pri príležitosti kórejského Dňa oslobodenia, informuje spravodajský portál BBC.

Putin sa podľa severokórejskej štátnej agentúry KCNA ďalej vyjadril, že rozšírené bilaterálne vzťahy „budú vyhovovať záujmom“ oboch krajín.

Ukrajinskí partizáni poškodili most pri Melitopole, zastavili vlaky z Krymu

Ukrajinský odpor na okupovanom území sa znovu činil. Tentoraz sa postaral o poškodenie železničného mosta juhovýchodne od Melitopolu, vďaka čomu zabránili príchodom ruských vlakov z Krymu. „Sily odporu pomohli ‚unaviť‘ most tak veľmi, že ‚Rusisti‘ neboli schopní ho obnoviť už dva dni,“ uviedol na sociálnej sieti Telegram ukrajinský starosta Melitopolu Ivan Fedorov.

Turecký výrobca dronov má zákazky na roky dopredu

Turecká spoločnosť Baykar, ktorá dodáva Ukrajine bezpilotné lietadlá Bayraktar má teraz výrobnú kapacitu 20 dronov mesačne a nevybavené objednávky na tri roky dopredu. S odvolaním sa na výrobcu o tom informovala agentúra Bloomberg.

„Bezpilotné lietadlá TB2 a Akinci vyrábame sériovo, po oboch je dopyt,“ uviedol v rozhovore s ukrajinskou nadáciou Come Back Alive šéf spoločnosti Haluk Bayraktar. „Pre Bayraktar TB2 máme zmluvy na vývoz s 22 rôznymi krajinami, dodal. Firmu vedie so svojim bratom Selçukom Bayraktarom, manželom najmladšej dcéry tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Druhý z bratov je v podniku technickým riaditeľom.

Spoločnosť tiež pracuje na projekte bezpilotnej stíhačky s názvom Bayraktar Kizilelma a chce zvýšiť svoju výrobnú kapacitu. Dúfa, že to dosiahne vďaka závodu na Ukrajine, kde má v pláne montovať bezpilotné lietadlá TB2 a Akinci a tiež stíhačky Kizilelma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *