Toto Putina pekelne naštve! Ukrajinci tvrdia, že mu práve zasiahli loď plnú vojakov, zbraní a munície

Ukrajina tvrdí, že raketami zasiahla ruský námorný remorkér, ktorý prevážal vojakov, zbrane a muníciu na Ruskom okupovaný ostrov Zmiinyi južne od Odesskej oblasti.

Gubernátor Odesskej oblasti Maksym Marčenko pomenoval remorkér ako Vasilij Beg.

Moskva sa k ukrajinskému tvrdeniu nevyjadrila.

Vojna na Ukrajine urýchľuje vývoj autoritárstva v Rusku

Vojna na Ukrajine urýchlila dlhodobú vnútornú trajektóriu Ruska smerom k autoritárstvu, uviedlo britské ministerstvo obrany.

„V posledných týždňoch Duma začala proces zavedenia dvadsaťročného trestu pre Rusov, ktorí bojujú proti Ruskej federácii,“ uviedlo ministerstvo vo svojej spravodajskej správe na Twitteri.

„Žiadosti o migráciu naznačujú, že 15 000 ruských milionárov (v amerických dolároch) sa už pravdepodobne pokúša opustiť krajinu,“ uviedla a dodala, že ak by tento exodus pokračoval, prehĺbil by vojnové škody na ruskej ekonomike.

„My sme Ukrajinu nenapadli,“ tvrdí Lavrov

Ruský minister zahraničia vyhlásil, že jeho krajina „nenapadla Ukrajinu“.

„Vyhlásili sme zvláštnu vojenskú operáciu, pretože sme nemali absolútne žiadny iný spôsob, ako Západu vysvetliť, že zatiahnutie Ukrajiny do NATO je zločinný čin,“ povedal Sergej Lavrov BBC.

Na otázku ohľadom vzťahov Ruska so Spojeným kráľovstvom Lavrov odpovedal, že už nie je žiadny manévrovací priestor.

„Pretože Johnson a Trussová verejne tvrdia, že musíme poraziť Rusko, musíme ho zraziť na kolená. Tak do toho, urobte to,“ povedal Lavrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *