Rusi pokračujú a dnes do rána vypli Slovensku už polovicu dodávok plynu

Putin Slovensku tento týždeň už niekoľko dní po sebe znižuje dodávky plynu.

V utorok znížili dodávky plynu na Slovensko o desatinu a v stredu o 15%. Vo štvrtok to bolo o viac ako tretinu a dnes do rána o viac ako polovicu.

Informoval o tom generálny riaditeľ SPP Richard Prokypčák. Ani toto krátenie však podľa šéfa SPP dodávky plynu na Slovensko neohrozí.

Generálny riaditeľ SPP pripomenul, že Slovensko podpísalo zmluvy na dodávky plynu zo Severného mora, ktorý k nám už prúdi.

Prichádza k nám aj plyn z LNG tankerov, ktoré mieria do Chorvátska.

„Môžem povedať, že ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Za každú megawatthodinu, ktorá nám chýba v týchto dňoch, ďalšie dve megawattodiny dávame do zásobníku navyše,“ povedal Prokypčák.

Slovensko tak podľa šéfa plynárov krátenie dodávok o polovicu nijak nezasiahne. „Pracujeme na ďalších riešeniach, ako sa vysporiadať, ak by došlo k úplnej odstávke. Reálne pracujeme s najväčším rizikom, že sa to zastaví úplne,“ dodal. 

2 Replies to “Rusi pokračujú a dnes do rána vypli Slovensku už polovicu dodávok plynu

  1. Nakoniec ho odstavia úplne. Presne ako som to predpovedal. Jediná možnosť bude ak spustia do prevádzky Nord Stream II. Inak nebude žiaden plyn. Debili v Bruseli budú postavení pred hotovú vec a som zvedavý ako sa s ňou dokážu vysporiadať. Presne tak to skončí ako to skončilo platbou za plyn a ropu v Rubľoch!!! Nakoniec budú platiť v Rubľoch a budú prepravovať plyn cez Nord Stream II. Putin ich všetkých drží poriadne za gule a to ich strašne bolí. A bude ich to bolieť ešte viac ak neprídu k rozumu. Ľahko sa môže totižto stať, že na jeseň tu vypuknú nepokoje, keď ľudia zistia čo majú platiť za plyn a pohonné hmoty!!! Tak, že tak!!! mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *