Toto nie je dobré! Putinovi poslanci chcú začať vojnu bez pravidiel, pre vybuchnutý most na Krym

Explóziu nákladného auta na Kerčskom moste označujú poslanci Štátnej dumy za terorizmus, na ktorý by Rusko malo tvrdo reagovať. Poslanec Oleg Morozov z vládnej strany Jednotné Rusko dokonca uviedol, že sa jedná o vyhlásenie vojny bez pravidiel. Zatiaľ pritom nie je známe, kto za útokom stojí.

„Je proti nám vedená neskrývaná teroristická vojna. Dlho avizovaný teroristický útok na Kerčský most už nie je len výzvou, je to vyhlásenie vojny bez pravidiel,“ citovala agentúra RIA Novosti Morozova. „Ak adekvátne neodpovieme, budú podobné útoky pribúdať,“ doplnil.

Predseda výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti Leonid Sluckij povedal, že odpoveď Ruska by mala byť tvrdá. „Ak sa potvrdí ukrajinská stopa, následky budú nevyhnutné,“ napísal na Telegrame a dodal, že nemá pochybnosti o tom, že za výbuchom stojí Kyjev.

„Toto nie je len stav núdze. Mohol by to byť akt štátneho terorizmu,“ dodal Sluckij.

Ruský spravodajský server Gazeta zverejnil krátku správu, ktorú nahral majiteľ kamiónu, ktorý v sobotu skoro ráno explodoval na Kerčskom moste. V správe uviedol, že s výbuchom nemal nič spoločné. „Auto je síce registrované na mňa, ale prevádzka má na starosti bratranec môjho otca,“ tvrdí.

Na Kerčskom moste v sobotu skoro ráno explodovala nálož v nákladnom aute. Traja ľudia zomreli a most bol významne poškodený. Kto je za útokom, nie je jasné. Ruský prezident Vladimír Putin nariadil zriadenie komisie, ktorá má incident vyšetriť. Server ABC News uviedol, že komisia už dokonca pozná meno vodiča kamiónu.

„Krym, most, začiatok,“ napísal na sociálnej sieti poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak s tým, že všetko nelegálne musí byť zničené a všetko ukradnuté vrátené Ukrajine.

Ukrajinské spravodajské služby informovali o tom, že v Moskve začalo v sobotu popoludní hromadné zatýkanie, údajne by malo ísť o vysoko postavených členov ruskej armády. V meste začali operovať elitné jednotky ruskej gardy a zastavená bola doprava v centre.

„Vie sa o množstve zatknutí, zadržaní a o blokovaní vojska. Všetky vojenské jednotky na obvode Moskvy sú vo vysokej pohotovosti,“ tvrdí rozviedka.

Výbuch na Kerčskom moste bol zrejme dôvodom, prečo prezident Vladimír Putin vymenil dnes veliteľa ruských síl na Ukrajine, ktorým sa stal Sergej Surovikin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *