Totálny náklad poslancom: Keď robia pre ľudí, nemali by sa báť vyjsť medzi nich a nie utekať tunelom s policajtmi

Minulý týždeň sa pred parlamentom stretli desiatky až stovky ľudí, ktorí prišli protestovať proti vláde, súdnej mape či podporiť šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu.

Ten tvrdí, že prišiel protiústavne o svoj poslanecký mandát a nárokoval si ho. Do parlamentu ho ale nepustili a poslanecký karta mu už nefungovala.

Ľudia pred parlamentom kričali heslá proti vláde a jediný, kto sa z vládnych poslancov zastavil medzi ľuďmi, bol poslanec Miroslav Žiak z SaS.

Ten však riešil len pre ľudí nepodstatné škriepenie sa s aktivistom Marekom Šounom o predaji nejakých stránok na Facebooku, ktoré nikoho netrápili. Šoun mal totiž chcieť predať Žiakovi facebookovú stránku a podľa Žiaka je tak falošný.

Keď však prišiel pred parlament Marian Kotleba, ľudia sa okolo neho zišli, aby s ním viedli diskusiu. Tá sa niesla v kritickom duchu proti vládnym poslancom.

„Keď robím pre ľudí, keď mám čisté svedomie, tak sa nemôžem báť prísť medzi ľudí…“ povedal Kotleba s tým, že vládni poslanci by sa nemali báť chodiť medzi ľudí a nie čakať na to, aby s nimi išiel „nejaký policajt“ a tunelom.