Totálny masaker! Ruské lietadlo spadlo rovno na poschodový dom (Video)

Viacúčelový prúdový nadzvukový dvojmotorový Suchoj Su-30 sa v nedeľu zrútil v Irkutsku. Dopadol na poschodový dom, uviedol podľa agentúry Interfax gubernátor Igor Kozlov. Stroj po páde začal horieť.

„Podľa aktuálnych údajov spadlo v Irkutsku na poschodový dom lietadlo typu Su. Vyrazil som na miesto,“ uviedol Kozel na svojom účte na sieti Telegram.

Podľa Komsomolskej Pravdy upresnil, že zatiaľ nie sú informácie o zranených. Nebol ani spomenutý osud posádky, či sa piloti katapultovali.

Podľa vedenia hlavnej oblastnej správy Ministerstva pre mimoriadne udalosti v Irkustku havarovalo pri skúšobnom lete viacúčelové bojové lietadlo Su-30: „Lietadlo spadlo v meste, v oblasti, kde je súkromná výstavba. Na mieste zasahujú hasiči a záchranári.“

Šéf ukrajinských špiónov: Rusko sa čoskoro rozpadne

Náčelník ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov tvrdí, že sa ruská armáda rozpadá. Ukrajina podľa neho do leta budúceho roka oslobodí Krym aj Donbas a vo vojne zvíťazí. V minulosti pritom presne predpovedal, kedy a ako začne ruská invázia. Šéf špiónov sa tiež domnieva, že prehra Moskvy vo vojne bude znamenať odtrhnutie niektorých regiónov od Ruskej federácie.

Ukrajinci zadržali šéfa firmy vyrábajúce letecké motory, mal kolaborovať s Rusmi

Na Ukrajine zadržali Vjačeslava Boguslajeva, šéfa spoločnosti Motor Sič, ktorá vyrába letecké motory a sídli v Záporoží. Podľa obvinenia jeden z najbohatších Ukrajincov kolaboroval s Ruskom a dodával mu letecké motory, ktoré krajina používala na výrobu a opravy svojich útočných vrtuľníkov typu Mi-8, Ka-52 a Mi-28. Informovala o tom agentúra Unian.

ISW: Ruské útoky majú za cieľ, aby Ukrajina investovala do ochrany infraštruktúry, nie do protiofenzívy

Ruské útoky majú za cieľ donútiť Ukrajinu, aby miesto do protiofenzívy investovala viac do ochrany infraštruktúry. Vo svojom pravidelnom hodnotení vojny na Ukrajine to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Maďarsko schváli prijatie Švédska a Fínska do NATO do konca roka, povedal činiteľ

Maďarská vláda podporuje členstvo Švédska a Fínska v Severoatlantickej alianci a predložila ratifikačné dokumenty parlamentu, uviedol dnes podľa serveru Politico šéf kancelárie maďarského premiéra Gergely Gulyás. Budapešť podľa neho schváli rozšírenie NATO o dve severské krajiny najneskôr do polovice decembra.

Vstup Švédska a Fínska do NATO musia schváliť parlamenty všetkých existujúcich členov. Podľa aliancie tak doposiaľ neurobili len Maďarsko a Turecko. Dvojica severských štátov požiadala o členstvo v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu. Narazili však na odpor Turecka, ktoré ich viní z podpory kurdských skupín, ktoré Ankara pokladá za teroristické.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *