Koleník uverejnil jasný odkaz: Láska je silnejšia, ako nenávisť!

Jeden z top slovenských hercov zanechal dúhový odkaz na svojej sociálnej sieti instagram. Na obrázku môžeme vidieť dúhu, čo je symbolom LGBTI komunity a silný odkaz.

Ján Koleník svojim vyše 200-tisíc sledovateľom na instagrame nechal silný odkaz. Odfotil dúhu a napísal „Láska je silnejšia ako nenávisť. Nezabudneme“.

Keďže sa umelci po celom Slovensko rozhodli podporovať dúhovú LGBTI komunitu, môžeme si teda myslieť, že tento odkaz môže byť práve podpora tejto komunite.

Uznávaná herečka Zdena Studenková sa po tragickej udalosti dvoch zastrelených LGBTI osôb prihovorila Slovákom v televízii Markíza.

Pýta sa, prečo sme ešte stále nepovolili homosexuálom adopciu detí či sobáše „Akým právom?“ pýta sa herečka.

,,Nie je nám to jedno. Známe osobnosti sa rozhodli, že nebudú mlčať a dali v spolupráci s Markízou jasne najavo svoj názor na udalosti posledných dní,“ píše televízia, ktorá postupne zverejní ich silné odkazy plné podpory.

,,Som verejná osoba a je mojou psou povinnosťou vyjadriť sa k niečomu tak strašnému, ako je vražda dvoch nevinných mladých ľudí. My sme ako štát uväznený v istej zmluve s Vatikánom. Sme štát, ktorý nemôže rozviazať túto zmluvu jednostranne a tým pádom sme, dá sa povedať, nejakými rukojemníkmi. Neviem ale, akým spôsobom sa stalo, že sú rukojemníkmi aj príslušníci LGBTI komunity. Kde je to napísané, čo môžu a čo nemôžu? A kto o tom rozhodol?

Ja apelujem na tamtých na vŕšku, aby sa konečne zamysleli a v tejto situácii skúsili zmeniť zákony, pretože majú rovnaké povinnosti, ako my všetci v tomto štáte, ale nemajú rovnaké práva. Akým právom? Pozrime sa napríklad na okolité krajiny. My sme jedna z mála krajín, ktoré ešte nepovolili sobáše ľuďom rovnakého pohlavia, nepovolili im adopcie. Akým právom? Sme krajina, ktorá je, povedala by som, katolíckejšia ako Vatikán,“ prihovorila sa herečka Slovákom a politikom.

,,Okolité krajiny, my sme výnimkou, už povolili sobáše, adopcie. Pozrime sa napríklad na Švajčiarsko, ktoré malo voľakedy aj zákon, ktorý nedovoľoval ženám voliť, až v roku 1971. Dnes je v každom kantone povolená svadba, povolená adopcia týmto ľuďom. 

No a ja by som bola veľmi rada, keby aj mnohí z našich politikov konečne spravili svoj coming out, aby sa konečne aj oni prihlásili k tomu, čo majú geneticky dané. Takže prosím, rešpektujme ľudí, ktorí majú iný genetický kód,“ dodala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *