To myslí vážne? Putin odkázal Európe tvrdé slová a zabával sa pri tom. Nepošle nám už nič?!

Ruský prezident Vladimír Putin na Východnom ekonomickom fóre pohrozil, že Rusko nebude dodávať energiu Európe vôbec, pokiaľ nebude plniť jeho podmienky. Pri príhovore použil aj citát z ruskej bájky – Mrzni, mrzni, vlčí chvost, informuje Ukrajinská pravda.

„Putinova vláda sa rozhodla, že bude pokračovať vo svojej činnosti – vo všeobecnosti nebudeme dodávať vôbec nič, ak to bude v rozpore s našimi záujmami, v tomto prípade ekonomickými záujmami. Žiadny plyn, žiadne uhlie, žiadna ropa, nič,“ zaznelo na fóre.

„Nebudeme dodávať nič nad rámec zmluvy. A zostane nám jediné – ako hovorí známa ruská rozprávka: ‚Mrzni, mrzni, vlčí chvost,’“ pohrozil Putin. Správu zverejnil web Ukrajinska pravda.

Gazprom totiž publikoval reklamu, v ktorej tvrdí, že „zima bude dlhá“. Podľa ruských zdrojov sú vo videu použité zábery zo zimného Krasnojarska, ktoré sa nachádza na juhu Sibíri. V tomto meste sa nevykuruje zemným plynom, ale uhlím. Medzitým veľkoobchodná cena plynu pre európsky trh kolíše. Vo štvrtok prvýkrát od začiatku augusta klesla pod 200 eur, takmer päť tisíc korún, za megawatthodinu (MWh).

Ruský štátny plynárenský podnik Gazprom v stredu 31. augusta prerušil dodávky plynu potrubím Nord Stream 1, ktoré prepravuje plyn z Ruska do Nemecka po dne Baltského mora. Zdôvodnil to odstávkou, ktorá sa mala skončiť v sobotu.

V piatok ale spoločnosť uviedla, že údržba v kompresorovej stanici odhalila únik oleja, kvôli čomu nemôže prevádzka obnoviť. V reakcii na prerušenie dodávok stúpla cena plynu v Európe o 30 percent.

4 Replies to “To myslí vážne? Putin odkázal Európe tvrdé slová a zabával sa pri tom. Nepošle nám už nič?!

  1. Vojna skončí, keď sa jedna strana vyčerpá?! USA nechcú, aby sa vojna skončila a preto ta dodávajú zbrane a informácie. Doplácame na to my na Slovensku a celá EU.
    Je to tak! Bohužiaľ občanom EU to ešte nedošlo! Možno v ZIME – tak ako Hitlerovi v STALINGRADE?! Politika váh je krutá a my si stále myslíme, že sme na tej správnej strane?!
    Teraz, okrem toho ide aj o to, ako zvládnuť INFLÁCIU a prežiť pritom aj ZIMU?!

    1. Čo môže obyčajný človek urobiť, keď sú v opozícii politické kalibre a memôżu, alebo nechcú s tým robiť nič.

      Tak mladý pane, plačete nad nesprávnym hrobom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *