Tisíce Čechov v uliciach: Obesiť Zelenského! Médiá nám klamú!

Na včerajšej demonštrácii proti vláde sa v Prahe stretli tisíce ľudí, ktorí skandovali heslá proti USA, Bruselu či Zelenskému.

Niektorí mu dokonca želali smrť. Protestujúci Česi žiadajú demisiu vlády a nové voľby.

Väčšina zúčastnených hlásila proruské heslá. Extra, ktorého reportéri boli na mieste uvádzajú, že davom sa ozývali heslá ako „obesiť Zelenského,“ „už je to tu,“ či „ČT vysiela klamstvá.“ Portál informuje aj o strete demonštrantov Česko na 1. mieste s proti demonštrantami, ktorí si do davu vzali ukrajinské vlajky, aby tak vyjadrili svoj nesúhlas s protestom.

Ľudia podporujúci iniciatívu „Česko na 1. prvom mieste“ demonštrovali pred Českou televíziou. „Demisiu, demisiu, máme toho dosť,“ kričali už predtým pri pochode Prahou, píše idnes.cz

„Keď chce viac ako polovica ľudí v tejto krajine demisiu vlády, tak bude potrebná,“ povedal zvolávateľ Ladislav Vrabel. Na budúci protest 14. januára pozval aj predsedu SPD Tomia Okamuru a lídrov menších neparlamentných strán.

Demonštrantov potešil, keď im oznámil, že od ČT sa ide ešte neplánovane „na prechádzku“ na Národnú triedu.

„Ľudia dnes žijú z ruky do huby. Od výplaty k výplate,“ vytkol Vrabel pri demonštrácii pred Českou televíziou vláde. Demonštranti požadovali, aby mohol vystúpiť v ČT a predstavil požiadavku, aby prezident Miloš Zeman odvolal vládu a boli vypísané nové voľby.

Jeden z mužov hlásil názor, že česká vláda robí všetko pre Ameriku, pre Ukrajinu, len nie pre Čechov. Držal transparent, že Česko nepatrí na Západ, ale má byť slobodným štátom. Okamžite sa do neho pustil iný mladší muž, ktorý kričal, že Česko patrí na Západ.

Mladší Čech sa hádal so starším. Mladší kričal na staršieho, že je kolaborant, ruský šváb či hovädo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *