Táto krajina ide vyhlásiť referendum o tom, či majú vyhlásiť Rusku vojnu. Má sa Putin báť?

V Gruzínsku oznámila vládna strana, že idú v republike spustiť referendum o tom, či chcú ľudia, aby krajina začala vojnu s Ruskom.

Gruzínsky sen, vládna strana v krajine, oznámila usporiadanie referenda. Bude sa zaoberať otázkou, či má Gruzínsko vstúpiť do vojny s Ruskom, informujú TV noviny.

„Nech ľudia rozhodnú, či chcú v Gruzínsku otvoriť druhý front proti Rusku. Úrady budú postupovať v súlade s prianím ľudu,“ cituje ruský denník Kommersant vyhlásenie šéfa vládnej strany Irakliho Kobachidzeho.

Irakli takto reagoval na výzvu ukrajinského poslanca Fjodora Venislavského. Poradil Gruzínsku, aby „podniklo konkrétne kroky na oslobodenie Ruskom okupovaného Abcházska a Južného Osetska“. Podobne poradil krajine aj poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč.

Moskva nalieha na Ukrajinu, aby sa vrátila k rokovaniam, tvrdí Kyjev

Moskva v poslednej dobe v snahe zastaviť postup ukrajinských vojsk nalieha na Kyjev, aby súhlasil s návratom k mierovým rokovaniam, uviedla ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová. Ukrajina ale dialóg v súčasnej situácii odmieta, doplnila podľa ruskojazyčného webu stanica BBC Stefanišynová.

„Ukrajina nikdy rokovania neodmietala. Ale vzhľadom na ťažké zločiny, ktoré Rusko v našej krajine spáchalo a ďalej pácha, je motivácia k rozhovorom iná, než bola vo februári,“ vysvetlila Stefanišynová v rozhovore s francúzskou televíziou France 24.

Zelenskyj poďakoval vojakom za oslobodenie okupovaných území

„Ukrajinskí bojovníci sú hrdinovia. Naše deti a vnúčatá na váš čin nikdy nezabudnú. Ďakujeme vám za vašu službu, za oslobodenie dočasne okupovaných území. Ďakujeme vám za ochranu toho najdôležitejšieho, čo máme – Ukrajiny, našej suverenity a územnej celistvosti,“ napísal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Facebooku.

4 Replies to “Táto krajina ide vyhlásiť referendum o tom, či majú vyhlásiť Rusku vojnu. Má sa Putin báť?

  1. A teraz k otázke, či sa má Putin báť? Myslím, že báť sa môžu tí čo o niečom takom vôbec uvažujú. Tu Rusko čo sa týka stratégie a taktiky nebude postupovať, ako postupuje v prípade Ukrajiny. To by mohli už vedieť, alebo sa zrejme nedokázali poučiť z nedávnej histórie. Inak mi to pripadá tak ako by darebácky štát vyvíjal úsilie o čo najväčšiu destabilizáciu v okolí Ruských hraníc. Dosť tomu nasvedčujú aj nedávne tragické udalosti, ktoré sa momentálne opäť odohrávajú medzi Arménskom a Azerbajdžanom.

  2. Ha, ha, ha … to určite. Rusko jasne deklarovalo za akých podmienok mieni rokovať s Banderovskými fašistami z Kyjeva. Jedine ak pristúpia na bezpodmienečnú kapituláciu. Tým je povedané všetko. Otázka na zamyslenie. Koľko asi tak podľa vášho uváženia trvá príprava protiofenzívy? Postup Banderovských fašistov nebol zrejme nič iné, iba chytenie sa do predom pripravenej pasce. Tá by mala zaklapnúť asi tak v priebehu budúceho týždňa. Možno sa mýlim, uvidíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *