Prieskum: Slovákov sa pýtali, koho chcú za víťaza vojny na Ukrajine. Neuveríte, komu držíme palce!

Najnovší prieskum ukázal pre niektorých šokujúce výsledky. Slovákov sa pýtali, či si želajú viac víťazstvo Ruska alebo Ukrajiny.

Prieskum s názvom Ako sa máte, Slovensko? uskutočnili agentúry MNFORCE a Seesame a Slovenská akadémia vied, informuje portál Euractiv.

Opýtaní mali v prieskume odpovedať pomocou 10-bodovej stupnice, podľa ktorej 1 znamená jednoznačné víťazstvo Ruska a 10 Ukrajiny.

Približne pätina respondentov uviedla, že si želá jasné víťazstvo Ruska, pričom viac ako polovica sa priklonila k ruskému víťazstvu. Len tretina opýtaných uviedla, že sa prikláňa k Ukrajine, a 18 percent respondentov nevyjadrilo žiadne preferencie, píše trend.sk

„Slovakom skratka imponuju diktatorske rezimy. V 90 rokoch, za Jelcina, bola podpora Ruska na nizsej urovni. Rovnako ako pri Madarsku, v 90 rokoch bola vacsina slovakov na madarov nabrusena, akonahle maju Orbanovu polodiktaturu, Orban je geroj a madari kamosi. Nejde o krajinu ako taku, ide o rezim, ktory slovaci obdivuju.“ píše Michal.

„Co je na tom preboha divne, aby si človek prial naraznikovu zónu medzi Ruskom a USA Odstup tu musí byť z hľadiska geopolitiky Však aj ta mierová misia zo strany Ruska ma svoje opodstatnenie“ myslí si Július.

„Tak isto ako Bulharov sa Slovákov najviac týkajú ceny energií. K Rusom a Ukrajincom majú rovnaký vzťah. S oboma týmito subjektami majú negatívne skúsenosti. Otázkou je s ktorým viac. Nie je pravdou, že si prajú aby Rusi vyhrali, zbožné želanie Slovákov je, aby žili v mieri.“ píše Pavel.

2 Replies to “Prieskum: Slovákov sa pýtali, koho chcú za víťaza vojny na Ukrajine. Neuveríte, komu držíme palce!

  1. Na Ukrajine momentálne vládnu Banderovskí fašisti!!! To hovorí za všetko!!! Iba idiot popiera túto skutočnosť!!! Bandera je vojnový zločinec, to je historický fakt!!! A na Ukrajine ho súčasná vládna garnitúra glorifikuje!!! Smrť fašistickým okupantom!!! Mor ho!!! Svetu mier!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *