Ťažko ozbrojení policajti nabehli do rómskej osady. Slováci tam využívali mladé dievčatá

Muži na východe Slovenska nútili mladé dievčatá k prostitúcii. Karol a Vladimír vo veku 20 a 23 rokov ešte na začiatku roka 2022 zlákali dve dievčatá vo veku 18 a 20 rokov na spoločné bývanie v rómskej osade.

„Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii objasnili prípad obchodovania s ľuďmi spáchaný formou sexuálneho vykorisťovania na dvoch ženách pochádzajúcich z východného Slovenska.

Podľa zistení polície mali 20-ročný Karol K. a 23-ročný Vladimír K. zlákať v januári 2022 na spoločné bývanie do rómskej osady v meste Trebišov dve ženy vo veku 18 a 20 rokov. Až do augusta 2022 ich mali denne nútiť pod hrozbou násilia aj násilím k poskytovaniu sexuálnych služieb.“ píše polícia na sociálnej sieti.

„Za jedného klienta mali inkasovať sumu od 15 do 30 eur a všetky takto utŕžené peniaze museli odovzdávať. Páchatelia ich potom míňali na nákup alkoholu a cigariet. Ženy sa viackrát pokúsili o útek, vždy ich však našli, zbili a opäť nútili k prostitúcii.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ oboch mužov obvinil zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Vyšetrovateľ zároveň podal návrh na ich väzobné stíhanie.“ dodáva polícia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *