Sotákovci z Klubu 500 totálne naložili vláde: Len hľadáte, kde by ste ukradli a koho by ste zavreli! (Video)

Šéf Klubu 500 Vladimír Soták je známy svojou kritikou voči vláde. Teraz sa ostro pustili do vládnej koalície aj jeho kolegovia z Klubu 500 za to, že poslanci chcú špeciálnu daň na ruskú ropu.

Podľa nich to môže spôsobiť  ďalšie zvyšovanie pohonných hmôt.

Poslanci Národnej rady SR by sa mali na septembrovej schôdzi zaoberať až dvoma návrhmi na zdanenie ruskej ropy v dvoch rôznych sadzbách.

Zatiaľ, čo vládny návrh hovorí o sadzbe 30 %, tak poslanecký návrh navrhuje sadzbu 100 %. Klub 500 vyzýva poslancov, aby neschválili špeciálnu daň na ruskú ropu.

„Štát namiesto toho, aby sa po vzore ostatných krajín sústredil na prijímanie kompenzačných opatrení, ktoré pomôžu zmierniť dopady energetickej krízy na podniky a tým ochrániť pracovné miesta obyvateľov Slovenska, sa sústreďuje len na politikárčenie, hľadanie úspešných a ich trestanie. Pýtame sa prečo sa vláda a parlament nesústredí na znižovanie výdavkov štátu, na zefektívnenie štátnej správy, na dočerpanie nevyčerpaných fondov Európskej únie, ktorých máme viac ako 7 mld. eur, ale hľadá len spôsoby komu peniaze zobrať, rozumej ukradnúť?!“ vyhlásil výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

„Takúto svojvôľu, nekoncepčnosť a zneužívanie zákonodarnej moci považujeme za neprípustné a prístup poslancov Národnej rady SR za zarážajúci a narúšajúci stabilitu právneho prostredia. Tieto návrhy zákonov sa totiž na rozdiel od vládnych návrhov zákonov predkladajú do parlamentu bez akéhokoľvek predchádzajúceho pripomienkového konania,“ dodal Tibor Gregor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *