Sme teroristický štát? Polícia obvinila študenta, ktorý mal poskytnúť návod na výrobu bomby! Čo s ňou chceli robiť?!

Elitní policajti z NAKA včera zadržali dve mladistvé osoby (16 a 19 rokov), ktoré sa mali podieľať na teroristickom čine. Voči 16-ročnému študentovi B.B vzniesol vyšetrovateľ obvinenie zo spoluúčasti na terorizme.

O akcii s názvom „Balerion“ informovala polícia na sociálnej sieti „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol dňa 21.10.2022 obvinenie mladistvej osobe B. B. za zločin Niektoré formy účasti na terorizme podľa § 419b ods. 2b Trestného zákona a Založenie, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd § 421 ods. 1, 2a Trestného zákona. Dnes (22. 10. 2022) bol vyšetrovací spis doručený na ÚŠP GP SR s podnetom na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby z dôvodov podľa § 71/1c Trestného poriadku.“ uvádza polícia.

Podľa informácií TV Markíza mal študent poskytovať návod na výrobu výbušniny na účel spáchania teroristického útoku.

„V rámci vyšetrovania trestnej veci „SLOVAKBRO“ boli Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) v spolupráci s Vojenským spravodajstvom zabezpečené dôkazy o páchaní trestnej činnosti iným páchateľom. V tejto súvislosti príslušníci NAKA v súčinnosti s Vojenským spravodajstvom dňa 21.10.2022 vykonali realizáciu trestnej veci pod názvom „BALERION“ vedenej pre trestný čin Niektoré formy účasti na terorizme podľa § 419b ods. 2 Trestného zákona a Založenie, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd § 421 ods. 1 Trestného zákona. Podozrivá mladistvá osoba (16 r.) bola zadržaná v Bratislave. V súčasnosti sú s podozrivou osobou vykonávané procesné úkony. Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí.“ dodáva k udalosti polícia.

Okrem stredoškoláka včera NAKA zadržala aj ďalšiu osobu v Bratislave

V tomto prípade ide o 19-ročného študenta bratislavskej strednej školy, ktorý mal svojimi výrokmi verejne schvaľovať teroristický útok na Zámockej ulici, píšu aktuality.sk

„V rámci včerajšej akcie „VÝSTRAHA“ vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie osobe N. K. za zločin Niektoré formy účasti na terorizme podľa § 419b/1 Trestného zákona. So súhlasom prokurátora ÚŠP GP SR bola osoba prepustená na slobodu.“ uvádza polícia.

„Dňa 21.10.2022 bol príslušníkmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržaný študent strednej školy v Bratislave pre podozrenie zo zločinu Niektoré formy účasti na terorizme podľa § 419b ods. 1 Trestného zákona. Svojimi výrokmi verejne schvaľoval teroristický útok podľa § 419 ods. 1 písmeno a), ods. 2, ku ktorému došlo na Zámockej ulici v Bratislave. V súčasnosti prebiehajú procesné úkony, bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí.“ dodáva polícia k prípadu.

Slovenský premiér Eduard Heger sa na bruselskom summite stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a riešil s ním otázku terorizmu. Hovoril s ním o nedávnom útoku pred bratislavským gej barom, kde umreli dve osoby a vyšetruje sa to ako teroristický útok.

„Na úvod druhého dňa samitu v Bruseli som hovoril s francúzskym prezidentom Emmanuel Macron. Diskutovali sme o boji s radikalizáciou mladých v online priestore.

Emmanuel Macron ponúkol Slovensku   pomocnú ruku. Francúzi   v uplynulých rokoch čelili viacerým teroristickým útokom, preto veľa investovali do prevencie a ich skúsenosti nám môžu byť veľmi nápomocné.“ uvádza premiér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *