Slovensko je pripravené poslať Nemcom časť svojho plynu

Slovensko je pripravené poslať náš prebytočný plyn do Nemecka. SPP má však podmienku a to, že Nemci budú musieť zaplatiť trhovú cenu. Informuje o tom televízia Markíza.

Podľa šéfa SPP má Slovensko prebytky plynu a zásobníky plné až do začiatku budúceho leta.

Môže sa tak stať, že prebytky budeme predávať do zahraničia. Znamená to, že keď Nemci „zavolajú“, že majú málo plynu, vieme im ho poslať za trhovú cenu.

Podľa reportáž tvnoviny.sk máme plynu dosť a môžeme na tom ešte zarobiť.

„Podľa mňa by bolo lepšie si plyn nechať na horšie časy…. Predajom niekto zbohatne a ľudia nebudú mat u toho nič.!!!“ hnevá sa v diskusii Peter.

„Podmienku? Že prestanú s politikou Green Dealu a že otvoria svoje jadrové elektrárne. Kvôli sprostým Nemcom je nedostatok elektriny a aj je to dôvod jej vysokej ceny.“ píše Marek.

„Zase máme na rozdávanie.Len aby sme mali sami pre seba cez zimu.“ píše Maroš.

„Slovákom sa pomoct nemoze lebo nie je z čoho…všetkým.ostatným… nemcom, rakusanom, ukrajincom madarom.sa pomáhat moze lebo zrazu je…   ja to nechápem. Teraz rozdame lebo však čo..budeme platit raz tolko tak možme lebo plynu je dost len cenu zdvihnu aby sme mohli darovat z nasich penazi“ píše Vladimíra.

„Neviem, či je to rozumné obchodovať s aktuálne tak problémovou komoditou, akou plyn nesporne je. Alebo nevadí, však potom dokúpime, keď sa naše zásoby rapídne znížia, samozrejme už za vyššiu cenu vzhľadom na jej vývin? Nie som analytik, ale príde mi to ako nehospodárny hazard.“ píše Ľudovít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *